Kırışıklıklar İçin Göz Maskesi Önerileri


Kırışıklıklar İçin Göz Maskesi

Biz kadınlar yaşımız ilerledikçe göz çevremizde oluşan kırışıklıkları dert etmeye başlarız. Kırışıklıklar için göz maskesi ve diğer yolları deneyerek bu sorunun üstesinden gelmeye çalışırız. Göz çevresi için uygulanabilecek bazı maskeler hem hücrelerin yenilenmesine hem de kırışıklıkların gözle görülür şekilde azalmasında etkili olur.

Göz maskesi önerileri arasında oldukça sık kullanılan ve her cilt tipine uygun olan çeşitleri bulmanız mümkündür. Ev koşullarında uygulayacağınız bu maskeler sayesinde sizler de kırışıklıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Kırışıklıklar İçin Göz Maskesi

Salatalık Maskesi İle Cildinizi Yenileyin

Biz kadınlar olarak cilt problemlerimiz ile savaşırken kullandığımız en iyi ürünlerin başında salatalık geliyor. Hem yüz bakımında hem de göz çevresi için kırışıklık tedavilerinde salatalık mucizesini kullanarak bu kırışıklıklarla baş edebilirsiniz. Kırışıklıklar için göz maskesi denildiği zaman akla gelen salatalık suyu maskesi oldukça sık kullanılan bir yöntemdir.

Bu maskeyi uygulayabilmek için ihtiyacınız olan şey 1 adet orta boy salatalık ve makyaj pamuğudur. C ve E vitamini açısından çok güçlü bir kaynak olan salatalığı rendeleyip suyunu çıkarın. Suyu çıkmış olan bu kürü 20 dakika kadar buzdolabında bekletin. Yeterince soğumuş olan salatalık suyunu makyaj pamuğu yardımı ile gözlerinizin çevresine nazik hareketler ile uygulayın. Bu işlemi gün aşırı uygulayarak göz çevrenizin yenilenmesini ve tazelenmesini sağlayabilirsiniz.

Kırışıklıklar İçin Göz Maskesi

Gül Suyu Mucizesini Kırışıklıklarınız İçin Kullanın

Gül suyu kadınların cilt bakımı esnasında kullandığı en önemli araçlardan bir diğeridir. Gül suyunu çoğu zaman tek başına kullanabileceğiniz gibi göz maskesi yapacağınız zaman muz ile bir kür hazırlayabilirsiniz. Göz maskesi önerileri arasına adını yazdırmayı başaran bu gül suyu ve muz karışımı sayesinde göz çevrenize çok daha genç bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Bu maskeyi hazırlayabilmek için yarım muz ve bir yemek kaşığı gül suyuna ihtiyacınız var. Yarım adet muzu püre haline getirdikten sonra gül suyu ile birlikte iyice özdeşleşmesini sağlayın. Kremsi bir kıvam elde edene kadar karıştırın. Ardından bu kremi gözlerinizin çevresine nazik hareketler ile uygulayın. Göz çevrenizde bir süre bekleyen maske kuruyacaktır. Kuruduktan sonra ılık su yardımı ile yıkayarak maskeyi çıkarın.

Gül suyu & muz maskesi sayesinde etkili bir sonuç almak istiyorsanız bu maskeyi düzenli olarak yapmalısınız. Haftada 2 defa uygulayacağınız bu maske ile göz çevrenizde belirgin bir gençleşme görebilirsiniz.

Kırışıklıklar İçin Göz Maskesi

Havuç ve Badem Yağı Karışımı İle Kırışıklıklara Veda Edin

Badem yağı hemen hemen her kadının bakım önerileri arasında yer alan yağlardan bir tanesidir. İçerisinde bulunan vitaminlerin zenginliği nedeniyle tırnak bakımından kirpik bakımına kadar pek çok alanda kullanılır. Kırışıklıklar için göz maskesi yapacağınız zaman kullanabileceğiniz ürünlerden bir tanesi de badem yağı ve havuç karışımıdır.

Havuç & badem yağı maskesini uygulayabilmek için 1 adet havuç ve 1 çay kaşığı badem yapı kullanmalısınız. Havucun içerisinde yer alan hücre yenileyici maddeler ve badem yağının vitaminlerinin birleşmesi göz çevreniz için oldukça etkili olacaktır.

Maskeyi hazırlamak için havucun suyunu çıkarın. Ardından badem yağını da ekleyerek homojen bir şekilde karışmasını sağlayın. Karışımı soğuması için bir süre buzdolabında bekletin ve yeterinde soğuduğu zaman göz çevresine uygulayın. Göz çevresinde bu maskeyi yaklaşık 20 dakika kadar bekletin ve ılık su ile yıkayarak durulayın.

Göz maskesi önerileri arasında oldukça popüler olan bu yöntemi haftada 2 kez uygulayarak etkili sonuçlar alabilirsiniz. Özellikle göz çevresinde hücrelerin yenilenmesini sağlayan bu maske ile kırışıklara veda edebilirsiniz.

Kırışıklıklar İçin Göz Maskesi

Göz Çevresi Hücrelerinizi Papatya Çayı İle Yenileyin

İçerisinde çok güçlü antioksidan maddeler içeren papatya çayı, göz çevresinde kırışıklıkların önlenmesi açısında da oldukça etkili bir yöntemdir. 2 adet poşet papatya çayı ile 1 fincan sıcak suyu karıştırarak demlenmesini bekleyin. Çay demlendikten sonra soğumasını bekleyin. Bu maskeyi yapmak için çayın soğumuş olması oldukça önemlidir. Sıcak olarak uyguladığınız zaman göz çevrenizin yanmasına neden olabilirsiniz.

Gözlerinizin çevresinde 15 dakika kadar beklettikten sonra bu maskeyi ılık su ile yıkayabilirsiniz. Kırışıklıklar için göz maskesi çeşitleri arasında papatya çayı oldukça hızlı bir etki verir. Gözlerinizin çevresinde bulunan hücrelerin çok hızlı bir şekilde yenilenmesini sağlar. Ayrıca diğer maskelerin yanı sıra bu bölgede bulunan derilerin sarkmasını da önler.

Görüleceği üzere göz maskelerinin her biri birbirinden farklı etkilere sahiptir. bu maskeleri uygulayarak sizler de kırışıklıklarınızdan kurtularak daha yenilenmiş ve gergin bir görünüme kavuşabilirsiniz.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.