Bu Kadın Her Gün Yüzünü Muz Kabuğuyla Ovuyor


Bu Kadın Her Gün Yüzünü Muz Kabuğuyla Ovuyor

Muzu meyve olarak yiyoruz, smothilerimize koyuyoruz, kahvaltılık tahıllarımıza ekliyoruz. Ama muzla yapacağın bir şey daha var: Yüzünü ovmak…

Fotoğraftaki kadının cildinin sırrı muz kabuğu… Muz vitamin C, potasyum ve magnezyum gibi vitamin ve minerallerle doludur. O yüzden kabuğunu atmak hiç de iyi bir fikir değil, düzenli olarak yüzünü muzla ovarsan parlak bir cilde sahip olursun.

Muzla yüzünü ovmak neye iyi gelir?

AKNEYE İYİ GELİR

Muz bir besin maddesi olarak içerdiği tüm vitamin ve minerallerin yanı sıra, kabuğu cildinize iyi gelen maddeler içerir. Muz kabuğunda lutein vardır ki bu da doğal bir UV filtresi görevi yapar. Lutein, iltihaplara çok iyi gelir yani akneye karşı yardımcı olur. Ayrıca muz kabuğu tahriş olmuş cildi de yatıştırır.

SİVİLCEDEN KURTULMANIZI SAĞLAR

Sivilceden kurtulmak için muz kabuğu kullanabilirsiniz. Yüzünüzü yıkayın ve yağsız olduğundan emin olun. Bir muz kabuğunu parçalara ayırın ve kabuğun içiyle dairesel hareketler yaparak yüzünüzü ovun. Tüm yüzünüz muzla kaplanana kadar bu işlemi tekrar edin. Ardından yıkayın.

KIRIŞIKLIKLARA İYİ GELİR

Muz kabuğuyla cildinizi ovun ve yarım saat bekleyin. Daha sonra, yüzünüzü durulayın ve günün saatine bağlı olarak gündüz kremi veya gece kremi kullanın. Bu tedaviyi her gün tekrarlayın. Cildinizin temizlenmeye başlayacağını göreceksiniz! Cildiniz tahriş olmaya başlarsa, birkaç gün boyunca tedaviyi durdurun. Bu yöntem ayrıca, kan akışını uyarır ve nemlendirici etkisi olduğu için kırışıklıklara karşı da yardımcı olur


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe