İpek Kirpik Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey


İpek Kirpik Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Son dönemlerde kadınlar tarafından revaçta olan ipek kirpik, güzellik salonlarının vazgeçilmezleri arasındadır. İpek kirpik genellikle bakışları daha da çekici hale getirmek için tercih edilmektedir. Bu yazımızda ipek kirpik hakkında merak edilen bütün soruları yanıtlamaya çalışacağız.

İpek kirpik

İpek Kirpik Nedir?

Gerçek kirpiklerin üzerine uygulanabilen bir yöntemdir. Kirpikler saf ipekten elde edilir ve kirpik diplerine teker teker uygulanır. Azlığına ya da çokluğuna kişi kendi karar verir. Bu uygulama gözlerdeki kısa ve seyrek kirpik görünümünü de engeller. Boyut olarak tercih ise tamamen size kalmıştır.

Bu uygulama mutlaka ipek kirpik eğitimi almış kişiler tarafından uygulanmalıdır. Gözümüz ve göz çevremiz oldukça hassas bir bölgedir bu yüzden işinde profesyonel olmayan kişiler tarafından yapılacak uygulama olumsuz sonuçlara neden olabilir. Uygulayıcının kullandığı yapıştırıcı ve kirpik malzemeleri sağlık standartlarına uygun olmalıdır. Yanlış bir malzeme sizin gözlerinizi kaybetmenize bile sebep olur. Bütün şartlar ve uygulanacak ortamın sterilize olması sonucunda işleme başlanabilir.

 

İpek Kirpik Kimlere Uygulanır?

Bu uygulamayı yaptırabilecek kişiler;

 • Kirpikleri normalden seyrek olan kişiler
 • Makyaj malzemesine alerjisi olan kişiler
 • Dolgun kirpik sevenler
 • Kirpikleri yapısal olarak aşağı doğru bakan kişiler
 • Kirpikleri dökülen kişiler
 • Her zaman bakımlı görünmek isteyenler

İpek kirpik

İpek Kirpik Uygulaması Nasıl Yapılır?

İyi bir araştırma sonucunda güvendiğiniz bir güzellik merkezinde ipek kirpik yaptırmaya karar verdiniz. Burada yapılacak ilk işlem yüzünüz için en uygun kirpik şeklinin ve boyutunun belirlenmesidir. Uzman, size de danışarak göz yapınıza uygun seçenekleri sunar. Her şeye karar verildikten sonra uzman işleme başlar. Göz altındaki kirpiklerinize yapıştırıcı bulaşmaması için gözlerinize koruyucu bir bant yapıştırılmaktadır. Birbirine birleşik olan kirpikler taranarak ayrılır. İpek kirpikler hazırlanarak kirpikler takmaya başlanır. Kısa olan kirpikler gözünüzün iç kısmına uzun olanlar ise gözün dış kısmına takılmaktadır. Böylece dışarıdan bakıldığında doğal bir görünüm elde edilmiş olur. İşlemde kullanılan yapıştırıcı medikal yapıştırıcıdır bu yüzden gözlerinize zarar vermez. İşlem maksimum 2 saat sürer ve bu sürenin sonunda istediğiniz kirpiklere sahip bir şekilde güzellik merkezinden ayrılabilirsiniz.

 

İpek Kirpik Uygulamasından Sonra Yapılmaması Gerekenler

Uygulama yapılmadan önce gözünüzde makyaj olmamalıdır. Lens varsa sağlığınız açısından işlem önce çıkarmanız doğru olacaktır. Uygulama sonrası dikkat etmeniz gereken birkaç şey bulunmaktadır. Bunlar;

 • 24 saat boyunca gözünüzü su ile temas ettirmemelisiniz.
 • İşlem sonrasında gözlerinizi ovuşturmamalısınız.
 • Kirpiklerinizi kıvırmak için aparat kullanıyorsanız bir süre kadar kullanmamanız uygun olacaktır.
 • 2-3 gün rimel kullanmamalısınız.
 • Kirpiklerinizi özellikle ilk iki gün nem ve sıcaktan korumalısınız. Ayrıca bir hafta kadar solaryum, sauna ve spor gibi aktivitelerden de bir süre uzak durmalısınız.
 • Uyku pozisyonunuza da dikkat etmelisiniz. Eğer yüzüstü uyuyorsanız ilk birkaç gün sırt üstü veya yan pozisyonda uyumanız kirpikleriniz için daha iyi olacaktır.

İpek kirpik

İpek Kirpik Uygulaması Kirpiklerimi Döker Mi?

Çoğu kişi bu durumdan korktuğu için ipek kirpik yaptırmaktan kaçınıyor. Ancak birçok kişinin bilmediği şey şudur ki kirpikler 90 günde bir dökülür ve yenileri çıkar. Bu yüzden kendi kirpiğiniz dökülürken yaptırdığınız ipek kirpiklerde dökülecektir. Takılan kirpik, dökülmeye yakın bir kirpiğin üstüne yapıldıysa daha erken dökülebilir. Bunun için uzmanlar, yaptıkları işlemin tipine göre belli aralıklarla kirpiklerinize bakım yapar. Eğer kirpikleriniz erken döküldüyse bakım sırasında yeni kirpikler eklenerek eski görüntü geri getirilir. Sonuç olarak kaliteli malzeme kullanıldığı takdirde ipek kirpik uygulaması sizin kirpiklerinizi dökmemektedir.

 

İpek Kirpikle Yüz Temizliği Yapılır Mı?

İpek kirpik kullanırken tabii ki yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Fakat bu kirpikleri taktırdığınızda makyajınızı oldukça dikkatli şekilde çıkartmanız gerekir. Sert bir hamle de kirpiklerinize zarar verirsiniz. Ayrıca kirpiklerinize sabun değdirmemeniz gerekmektedir.

İpek kirpik

İpek Kirpik Ne Kadar Kullanılır?

Bakımlarını yaptırdığınız ve kirpiklerinize iyi baktığınız zaman işlem 3 ay boyunca kalıcılığını korumaktadır. Kirpikleriniz dökülürken biraz şekilsiz durabilmektedir. Eğer kirpikler sizi çok rahatsız eder de çıkartmak isterseniz bunu kendiniz yapmamalısınız. Farkında olmadan gözünüze zarar verebilirsiniz. Bunun için uygulamayı yaptırdığınız merkeze gidip uzmanlar tarafından kirpiklerinizi özel solüsyonlarla çıkarttırabilirsiniz.

 

Her kadın doğal haliyle çok güzeldir. Ancak minik dokunuşlar ve bakımlar kadınların kendilerini daha da iyi ve güzel hissetmelerini sağlamaktadır. Siz de daha etkili bakışlara sahip olmak isterseniz ipek kirpik uygulaması yaptırabilirsiniz.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.