Eyeliner Nedir?


Eyeliner

Güzellik trendleri hızla değişse de değişmeyen ve hep aynı kalan tek şey etkileyici bakışlara sahip olma isteğidir. Bunun için kullanılan pek çok ürün arasında yüzyıllardır aynı kalan ve her dönem en çok kullanılan gözde makyaj malzemeleri arasında yer alan eyeliner kadınların en çok kullandığı malzemelerdendir.

Daha çekici ve etkileyici bir görüntü oluşturarak bakışlara dikkat çekmek için kullanılan eyeliner gözkapakları üzerine sürülen genellikle siyah rengi kullanılsa da farklı renklere sahip bir göz makyajı malzemesidir.

Eyeliner Çeşitleri Nelerdir?

Binlerce yıldır kullanılan eyeliner pek çok farklı formda kullanılabilen bir üründür. Kadınların kendi zevklerine ve kullanım kolaylığına göre tercih ettikleri eyeliner çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar; kalem, jel ve likit eyelinerlardır.

Kalem Eyeliner: Adı gibi kalem şeklinde olan bu eyeliner çeşidi bulaşıp dağılmaz bu nedenle kullanımı oldukça kolaydır. Ancak diğer çeşitler gibi pürüzsüz gözükmez. Kalıcılığı marka ve kaliteye göre değişkenlik gösterir.  

Uygulamak için ucunu güzelce açmanız gerekir. Göz bitiminden istediğiniz uzunlukta bir kuyruk çizerek bu kuyruğu göz pınarından çekeceğiniz diğer çizgi ile birleştirmelisiniz ve kuyruğun içini doldurmalısınız.

Jel Eyeliner: Yapısı mat ve akıcı olan bu ürünler çoğunlukla küçük bir kap içerisinde bulunur ve fırça yardımıyla sürülür. Kolay dağılmayan jel eyelinerlerı uygulamak kalem olanlara göre daha uğraştırıcı olabilir.

Fırçayı yassı bir şekilde tutarak kuyruk kısmı oluşturulur, ardından göz pınarından kuyruğa ince bir çizgi çekilir ve birleştirilir.  

Likit Eyeliner: Keskin ve belirgin bir görünüm oluşturan likit eyelinerlar kolay bir kullanıma sahiptir ancak düzgün bir şekilde sürebilmek için biraz pratik yapmanız gerekebilir. Likit eyeliner uygulandıktan sonra dağılmaması için bir süre kurumasını beklemek gerekir.

Likt eyeliner sürülürken gene önce kuyruk oluşturulur ve kuyruktan göz pınarına doğru çizgi tamamlanır ve içi doldurulur. 

Kusursuz Eyeliner Nasıl Çekilir?Eyeliner

Eyeliner çizgisini düzgün ve her iki gözkapağında aynı görünümde olacak şekilde çekebilmek ilk başladığınızda biraz zor gelebilir ancak pratik yaparak ya da bazı malzemelerden yardım alarak bunu kolayca başarabilirsiniz.

Eyeliner sürmek için ilk olarak far bazı ya da nude tonlarda farlarla gözkapağı rengini eşitlemek gerekir.

Eğer düz bir şekilde eyeliner çelemiyorsanız kaşık, bant ve eyeliner çekme aparatlarından faydalanabilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe