Bunları Öğrendikten Sonra Her Yerinize Lahana Saracaksınız


Lahana yaprağının faydaları

Kapuskayı pek sevmiyor olabilirsiniz ancak bu bilgileri öğrendikten sonra evinizden lahana eksik olmayacak. Lahana yaprakları vücudumuzda pek çok hastalık için bir mıknatıs gibidir. Tiroid bezi sorunları, baş ağrısı ve diğer belirli durumların tedavisi için çok yararlıdır.

MEMELERDEKİ SÜT AĞRISI İÇİN

Anneler bilir, emzirme dönemlerinde memelerinizdeki ağrı bazen çekilmez olur. Memedeki sütün tamamen boşalamaması annelere dayanılmaz saatler yaşatır. Bu acıyı yok etmenin yolu lahananın yapraklarından geçiyor.

Soğuk su ile yıkadığınız laha yapraklarının sapını kesin, ortadan ikiye bölün. Sonra sütyeninizin içine, memenizi kavrayacak şekilde yerleştirin. Yapraklar ısınana kadar (yaklaşık 20 dakika) bekleyin ve çıkarın. Ağrınızın azaldığını göreceksiniz. Bu işlemi sabah – akşam tekrar edebilirsiniz.

TİROİD BEZLERİ İÇİN

Tiroid bezi hormonu büyüme, metabolizma ve sindirim sistemi işleyişinde çok önemlidir. Tiroid beziniz normal olarak çalışmıyorsa, lahana yapraklarını boğazınıza sarın. Üzerini bandajlayın. Gece bu şekilde uyuduktan sonra, sabaha yaprakları çıkarın.

ŞİŞKİNLİKLER İÇİN

Eğer kollarınızda veya bacaklarınızda şişlikler varsa, taze lahananın yaprakları ile bölgeyi sarın ve üzerine bandajlayın. En iyi sonucu için gece bu şekilde uyuyun.

BAŞ AĞRISI İÇİN

Başınız ağrıyorsa başın üst kısmına taze lahana yaprakları yerleştirin. Üzerine yapraklarını tutması için bere, şapka, vs. giyin. Ağrının azaldığını hissettiğinizde yaprakları çıkarabilirsiniz.

Sabahları baş ağrısı ile uyanıyorsanız, uyumadan önce başınıza lahananın yaprağı sarmak da bir çözüm olacaktır.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe