Fotoğraflarda güzel görünmek, çokça beğeni almak istiyorsunuz ama bir türlü istediğiniz pozu yakalayamıyor musunuz? Peki fotoğraflarda nasıl güzel çıkılır? İşte 12 garanti poz!

1. BELİNİZİ VE KOLLARINIZI İNCE GÖSTERMENİN YOLU


Fotoğraflarda kollarınız kalın mı çıkıyor? O zaman her iki elinizi kalçaya koyun ancak biri diğerinden aşağıda dursun. Böylece kollarınızla gövdeniz arasında boşluk kalacak. Beliniz ve kollarınız olduğunda daha ince görünecek

2. SERBEST KOLA DOĞRU EĞİLİN

İlk poza benzeyen bu fotoğrafta tek fark kollarınızdan birinin yana doğru sarkması… Vücudunuz fotoğraf makinesine doğru bakıyor olsun ve sarkan kolunuzun yönüne doğru hafifçe eğilin. Böylece zarif bir duruş elde edeceksiniz

3. GERİYE YASLANIN

O sırada yanınızda ne varsa yaslanın. Masa, korkuluk, çit, vs… Bu daha spor bir duruş kazanmanıza sebep olur ancak dikkat etmeniz gereken şey omuzlarınızın fazla kalkmamış olması. Çünkü bu boynunuzun kaybolmasına neden olabilir!

4. KOLLARI SERBEST BIRAKIN

Fotoğraf çekilirken belki de en zor şey kolları serbest bırakmaktır. Ancak kolları serbest bırakmak daha samimi bir hava yaratır. Aynı şekilde bacaklarınıza da serbest bırakabilirsiniz. Ama tek dikkat etmeniz gereken şey, ağırlığınızı bir tarafa doğru vermek olmalı.. Böyle daha iyi çıkarsınız.

5. DİRSEKLERE YASLANIN

Yandan poz veriyorsanız en iyisi dirseklerle geriye doğru yaslanmaktır. Vücudunuzun hatları ve kollarınız bu pozla daha çok vurgulanır. Bu pozu hem iç hem dış çekimlerde verebilirsiniz.

6. S ŞEKLİNDE DURUN

Aslında en güzel poz en basit pozdur. Gövdeniz yana eğilsin, ağırlığınızı da o tarafa verin. Yani S biçimi almaya özen gösterin.

7. PORTRE ÇEKİMİ İÇİN

Portre çekimi için en iyi poz budur. Kollarınızı dirseklerden bükün ve başınızı hafifçe yana doğru eğin.

8. DİKKATİ ÜZERİNİZE ÇEKİN

Dikkati üzerinize çekmek için bir çizgi yaratın. Fotoğrafta gördüğünüz gibi bir ağaç dalına, çite ya da başka bir doğrusal nesneye hafifçe yaslanın. Ancak ağırlığınızı yaslandığınız şeye bırakmayın. (O zaman kötü çıkarsınız) Bu poz, portre çekimi için de mükemmeldir.

9. KOLLARI SAKLAYIN

Kollarınızı saklamak da poz vermek için iyi yöntemlerden biridir. Onları sırtınızın arkasına veya ceplerinize koyun. Bu çok basit ama etkili bir pozdur. Ancak cebinize soktuğunuz elinizin rahat olması her şeyden önemlidir.

10. KLASİKTEN ŞAŞMAYIN

Bu, bir portre çekimi için en basit pozdur! Bu açıdan çekilen bir fotoğraf çok gurur verici ve zarif çıkar. Fotoğraf makinesine doğru biraz eğilin, sırtınızı düzeltin ve çenenizi kaldırın.

11. STAR POZU HER ZAMAN İŞE YARAR

Bu, bir portre çekimi için çok etkili başka bir pozdur. Ellerinizi duvara koyun ve üzerine hafifçe yaslanın. Bu şekilde elleriniz vurgulanacak, ancak asıl dikkat yüzünüze çekilecektir.

12. KENDİNDEN EMİN DURUN

Kollarınızı ve bacaklarınızı birbirine geçirin. Vücut dili uzmanlarına göre bu duruş düşmanca bir duruştur ancak fotoğraflarda muhteşem çıkacağına hiç şüphe yok. Bu poz, omuzlarınızı düzeltip boynunuzu uzatacaktır. Zarif bir duruş sergileyeceksiniz.