Çamaşırlarınız Yıkandıktan Sonra Neden Güzel Kokmuyor?


Çamaşırlarınız Yıkandıktan Sonra

Çamaşırı makineden çıkarıyorsunuz ama o temiz kokuyu bir türlü alamıyorsunuz. Peki çamaşırlarınız yıkandıktan sonra neden güzel kokmuyor? İşte nedeni;

Çamaşırları makineden çıkarırken hiç de temiz, fresh bir koku alamıyor musunuz? Oysa komşunuzunki, annenizinki, arkadaşınızınki mis gibi kokuyor. Sizin çamaşırlarınız ise makineden “su” kokusuyla mı çıkıyor? Bu nasıl mümkün oluyor?

Çamaşır Makinesine Karabiber Atın: Çamaşırların Rengi Solmasın!

ÇAMAŞIR MAKİNENİZDE KİR VAR

Bu problemin çok kolay bir çözümü var ama önce size bunun nedenini açıklayalım.

Çamaşırlarınızın yıkandıktan sonra taze ve temiz kokmasının bir nedeni var. Çamaşır yıkandıktan sonra makinenizde kalan cilt derisi, vücut yağları ve çamaşır deterjanı artığından oluşan kir… Bu kir sürekli sıvı deterjan kullanan ve düşük sıcaklıklarda yıkama yapanların makinelerinde daha çok görülür. Çamaşırlarınızın yıkansa bile kötü kokmasına neden olan işte bu kirdir.

ÇÖZÜMÜ BULAŞIK DETERJANI

Bu sorunu çözmek için yapmanız gereken çok basit bir işlem var. Birkaç eski havluyu makineye atın. En yüksek ısıda çalıştırın. Deterjan olarak da bulaşık makinesi deterjanı kullanın. Bulaşık makinesi deterjanı sıcak suyla birleşerek makinedeki kiri, yağı söker. Çamaşır yıkarken arada sıcak suyla yıkama yapmaya ve deterjanınızı değiştirmeye özen gösterin.

Ayrıca çamaşır makinesinin tamburu etrafındaki contanın içinde de zamanla küf birikir. Onu da zaman zaman temizlemeyi unutmayın! Contayı nasıl temizleyeceğinizi öğrenmek için tıklayın

Bundan sonra makineden çıkan çamaşırlarınız mis gibi kokacak

Çamaşırlarınız yıkandıktan sonra neden güzel kokmuyor


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
1
omg
win win
1
win
Pemmbe