En İyi Lazer Epilasyon Hangisi?


Epilasyon

Güzel ve bakımlı görünmenin birinci şartı istenmeyen tüylerin kökünü kurutmaktır. Estetik olarak hoş görünmeyen tüylerden kurtulmak için doğru epilasyon yöntemi çok önemlidir. Özellikle kadınları yakından ilgilendiren bir konu olan lazer epilasyon, son yıllarda metroseksüelliğin yaygınlaşmasıyla artık erkeklerin de ilgisini cezbeden bir konu.

Lazer epilasyon, kıl köklerinin yakılarak azaltılması ve yok edilmesi işlemidir. Birden fazla epilasyon çeşidi ile, cilt yapınıza uygun yöntemi bulmak çok kolaydır. Lazer epilasyon, Alexanderite Lazer, Radyo frekanslı Dioede Lazer, Ütüleme Diode Lazer ve Ng:yag Lazer olmak üzere dörde ayrılır. Lazer epilasyon çeşitlerinin FDA onaylı olmasına dikkat edilmelidir. Kullanılacak epilasyonun sağlık açısından güvenli olup olmadığını anlamak için bu önemli bir noktadır. Güvenilir lazer epilasyon cilt dokusuna zarar vermez.

Lazer Epilasyon İçin Kıl Ve Tüylerin Uzunluğu Önemli Mi?

Epilasyon

Vücudumuzda yer alan kıl ve tüylerin ömrü üç evreden oluşur. Sırasıyla, Anagen (oluşum), Katagen (gelişim), Telejon (uyku) evresidir. Kıl ve tüyler hangi bölgede bulunursa bulunsunlar bu üç evreyi mutlaka tamamlarlar. Sadece bölgeden bölgeye tamamlanma süresi farklılık gösterebilir. Kılların Anagen evresi, lazer epilasyon için en uygun evredir. Başarılı bir sonuç elde etmek için gelişme çağındaki kıl ve tüylere epilasyon işlemi uygulanmalıdır. Bu nedenle lazer epilasyon tek bir seans ile bitmez.

En az 6 ve 8 seans uygulanması gereklidir. Bazı durumlarda bu 12 seansa kadar çıkabilir. Kıl ve tüylerinizin rengi lazer epilasyon uygulaması için önemlidir. Eğer siyah renkli tüylere sahipseniz epilasyon işlemi daha başarılı olacaktır. Neyse ki farklı uygulamalar ile her cilt ve kıl tipine uygun bir seçenek bulmak mümkün. Lazer epilasyon yöntemleri arasında en çok tercih edilenleri şunlardır:

Alexanderite Lazer Epilasyon: Epilasyon işlemi Alexanderite kristalinden geçen ışık ile yapılır. Işık kaynağı bu kristal ile güçlendirilerek yüksek bir enerji elde edilir. 755 nanometre dalga boyu ile epilasyon yapan Alexanderite Lazer, adını içinde yer alan kristalden almaktadır.

Diode Lazer Epilasyon: En yaygın olarak kullanılan epilasyon yöntemidir. Özellikle ülkemizde sıkça tercih edilen Diode Lazer 810 nanometre dalga boyuna sahiptir.

Nd: Yag Lazer Epilasyon: Tıpkı Alexanderite’da olduğu gibi ışık kristallerden geçerek kuvvetli bir enerji oluşturur. Oluşan bu lazer enerjisi 1064 nanometre dalga boyundadır. Etkili ve hızlı bir epilasyon işlemi olan Nd: Yag Lazer, medikal anlamda doktorlar tarafından da tercih edilmektedir. Sadece epilasyon işlemleri için değil, birçok cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe