Çöp Kutunuza İki Delik Açın, Rahat Edin!


Çöp Kutunuza İki Delik

İnsan neden çöp kutusunu delsin ki diye düşünebilirsiniz. Ancak çok mantıklı bir sebebi var. Çöp kutunuza iki delik açın, gerçekten rahat edeceksiniz.

Çöpü genellikle çöp poşeti tıka basa dolduğunda atarız değil mi? Kimse boşken çöpü çıkarmaz. Tabii torbanın dolu olması zaman zaman bizi zorlar. Ama bu iki delik artık sorunlarınıza çare olacak.

Çöp torbasını çıkarmak istediğimizde, dolu torbalar çöp kutusuna sıkışıp kalıyor ve torbayı çekerken, kutuyu tutacak birine ihtiyaç duyuyoruz. Kolayca halledilebilecek bir işi iki kişi efor sarf ederek yapıyoruz.

Ayrıca, çanta doluysa, çok fazla çekerseniz genellikle yırtılma riski oluşur. Hatta çoğunlukla da yırtılır. Çöp her yere dökülür, bir de yerleri temizlemek zorunda kalırsınız. Hele bir de ucuz çöp torbası kullandıysanız daha çabuk yırtılır. Tek çözüm henüz tamamen dolu değilken çöp torbasını atmak gibi görünüyor, ama bu da çöp poşetlerinin israfı gibi görünüyor.

ÇÖZÜM İKİ DELİK!

Çözüm çok basit: Bir matkap alın ve çöp kutunuzun altına iki delik açın. Delikleri çok aşağıdan açmamaya dikkat edin ki çöpün suları bu deliklerden dışarı çıkmasın! Bu iki deliği açmak neden probleminizi çözüyor peki? Bunu yaparak çöp kutusuna hava girmesine izin verirsiniz, bu da torbayı çekerken vakumlanarak çöp kutusuna yapışmasını engeller. Böylece çöpü kolayca çıkarırsınız.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.