Cüzdanınızda Her Zaman Bir Bebek Resmi Taşıyın!


üzdanınızda her zaman bir bebek resmi taşıyın

Bebeğiniz varsa resmi cüzdanınızda vardır. Ama bebeğiniz yoksa da cüzdanınızda her zaman bir bebek resmi taşıyın! Araştırma sonuçları ilginç!

Dijital çağda çoğu kimse cüzdanında fotoğraf taşımıyor. Belki sadece büyükanneler ve büyükbabalar torunlarının resimlerini cüzdanlarına koyuyorlardır. Ancak aşağıdaki araştırma sonuçlarını okuduktan sonra cüzdanınızda muhakkak bir bebek resmi taşıyacağınıza eminiz.

Kimse cüzdanını kaybetmek istemez. İçinde hiç para yoksa bile o kartları bloke etmek, yenisi için başvurmak, kimlikleri yenilemek zor iş… Şimdi sıkı durun: Araştırmalar içinde bir bebek resmi olan cüzdanların geri iade edilme şansının yüksek olduğunu gösteriyor.

Hertfordshire Üniversitesi’nden Profesör Richard Wiseman, bir resmin kaybedilen bir cüzdanda ne tür bir etki yaratacağını bilmek istedi. O ve ekibi, Edinburgh’un her yerinde 240 farklı cüzdan “kaybettiler” ve bunların kaç tanesinin onu bulan kişi tarafından iade edileceğini bilmek istediler.

İÇİNDE BEBEK RESMİ OLAN CÜZDANLAR GERİ İADE EDİLDİ

Cüzdanların içinde bebeklerin, yavru köpeklerin, ailelerin veya yaşlı bir çiftin resimlerini vardı. Bazılarında ise hiç resim yoktu. Sonuç ne oldu dersiniz? En çok iade edilen cüzdanlar içlerinde bebek resimleri olan cüzdanlar oldu.

İçinde bebek resimleri olan cüzdanların yüzde 88’i geri döndü. İçinde hiçbir fotoğraf olmayan cüzdanların ise sadece yüzde 15’i geri döndü.  Yavru köpek resimli cüzdanlardan yüzde 53’ü döndü ve aile resimleriyle cüzdanlar yüzde 48 oranında geri döndü. Yaşlı bir çiftin resimleri çok iyi iş yapmadı: Bu cüzdanların yüzde 28’i eve döndü.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe