Bebek patiği örmek aslında hiç de zor değil. Size en temel patik örneğini hem resimleriyle hem de ilmek ilmek anlatacağız. Bebekleriniz şimdiden sağlıkla giysin.

Fotoğraftaki bebek patiğimize 27 ilmek örerek başlıyoruz. Örgümüze 10 sıra haroşa örerek devam ediyoruz. Haroşa geliş gidişlerde düz örüyoruz.

bebek patiği

10 sıra haroşa ördükten sonra patiğin burun kısmı için ne kadar istiyorsak ona göre ilmek bırakıyoruz. Bu fotoğraftaki örgü patik de 7  ilmek bıraktık.

İlk olarak 17 sıra ördük ve buradan geri dönüp, sadece 7 sıra öreceğiz.

bebek patiği

Toplam ilmek sayımız 27  ilmekti. Orta kısımdan 7  ilmek bıraktık. Sağında ve solunda 10 er ilmek kalacak şekilde Sonra 7 sıra  ördük.  ilği örüyoruz. Burası patiğimizin burun bölgesini oluşturuyor.

bebek patiği

BURUN ÖRMEK

Bu noktada fotoğraflara dikkatli bakın. Burnu oluşturmak için az önce uzattığımız ortadaki parçanın yanlarından 7 ilmek alıyoruz.

erkek_bebek_patik_yapilisi5

 

İpi diğer tarafa getirmek için örüp, bu işlemi diğer taraf için de tekrarlıyoruz. Yani burun uzantısının diğer tarafından da 7 ilmek alıp şişe geçiriyoruz. Ve örerek başa kadar geliyoruz.

 

bebek patiği

Yeterli ayak ucu uzunluğu kadar örmeye devam ediyoruz. Ancak az önce aldığımız ilmikleri bitirmek için, burun uzantısının yanlarını her iki taraftan da  2’şer ilmek alarak kesiyoruz.

 

bebek patiği

 

Şişte sadece 7 ilmek kalana kadar iki taraflı kesmeye devam ediyoruz.

bebek patiği

 

Kese kese geldiğimizde patik aşağıdaki gibi görünmeli. Bu noktada 7 sırayı kesiyoruz.

bebek patiği

Patiğin arka tarafını dikiyoruz. Ve patiği bitiriyoruz. Tüm bebekler sağlıklı günlerde giysinler 🙂

bebek patiği