Bandana Nasıl Bağlanır? Saçlarınıza Hareket Katın


bandana

Bandana, sıkıldığınız saç modellerinden kurtulmak için çok güzel bir çözüm. Üstelik birbirinden değişik modeller yaparak, kendinize her gün yeni bir saç modeli yaratabilirsiniz.

Saçta güzel durmasına duruyor da peki nasıl bağlanır bu bandana? Korkmayın, “ben yapamam” demeyin. Çünkü aşağıdaki görselleri takip ederek gerçekten çok hoş modeller elde edebilirsiniz.

Topuza Bandana

Sade bir topuzla dışarı çıkmak istemiyorsanız, bandanayı topuza sarın. İki ucu iki kere dolayın ve aşağıda düğümleyin.

bandana

Türban Modeli

Büyük boy bandanayı ikiye katlayarak üçgen haline getirin. Üçgenin ucu öne gelecek şekilde saçınıza yerleştirin. Kuyruklarını önden dolayın ve arkada sabitleyin. Önden sarkan ucu da öndeki düğümü kapatacak şekilde geriye yerleştirin.

bandana

Bohem model

Bu saç modeli ile 1 dakika içinde bambaşka bir görüntüye kavuşacaksınız. Bandanayı saçın altından boynunuza yerleştirin, saçınızı arkadan ikiye ayırın ve bandanayı da örgüye katarak yandan iki örgü yapın. Örgüleri tepede tokalayın. Bandananın fazlalıklarını da gül yapın.

 

bandana

 

Kırmızı Bandanalı Kız

Bunun için önce saçınıza şekil vermeniz gerek. Saçınızı fotoğrafta görüldüğü gibi tepeden toplayın. Arkadan ve yandan biraz saç bırakarak, elinizde kalan saçları şimdilik bir toka ile saçınızın arkasına tutturun. Bandanayı arkadan geçirerek saçınızın tepesinde düğümleyin. Arkada tutturduğununuz saçı salın.

bandana

Retro Bandana

Önden bir tutam ayırarak saçınızı at kuyruğu yapın. Önden ayırdığınız tutamı 3’e ayırıp, her birini içe doğru sarın. (3 ve 4. fotoğraftaki şekilde) At kuyruğunu da tepede topuz şeklinde sabitleyin. Bandanayı arkadan tepeye doğru geçirip düğüm atın. Düğüme şekil verirseniz daha güzel durur. Ve tabii dudaklarınıza kırmızı ruj sürmeyi

bandana nasıl bağlanır

Güllü Bandana

“O tepedeki çiçeği nasıl yapıyorlar” diye düşünüp bir türlü bulamıyorsanız, yöntemi çok basit. Bandananıza önce gevşek bir düğüm atın. Sonra bandanayı tepenizden geriye doğru yerleştirerek, arkadan bağlayın. Fazlalıkları yanlardaki bandanalara sokup kaybedin. İşte güllü bandananız hazır.

bandana nasıl bağlanır

Romantik Bandana

Önce saçınızı, bir lastik yardımıyla olabildiğince aşağıdan bağlayın. Bandanayı o lastikten geçirerek, ortasına kadar çekin ve saçınızı bandanaya sarmaya başlayın. Saçlar bittiğinde tepeden bağlayın ve düzeltin.

bandana-nasil-baglanir1-600x579

Kısa Saçlar için Bandana

Kısa saçlar bandana bağlayamaz diye bir kural yok. Bal gibi bağlayabilirler. Al bir bandana, geçir saçının altından, tepede bağla. Bu kadar basit.

bandana nasıl bağlanır


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe