Kapatıcının Gizli Yeteneklerini Öğrenin!


kapatıcının gizli yeteneklerini keşfedin!

Kapatıcı uykusuz bir geceden sonra göz altı morluklarını kapatmakta ve sivilceleri yok etmekte çok başarılıdır. Genelde sadece bu özelliğinden dolayı kullanılsa da kapatıcının yapabileceği daha bir çok şey vardır. Bunları keşfederek makyaj rutininizde hem zamandan tasarruf edip hem de makyaj da kendinizi geliştirebilirsiniz.

Göz Kapaklarını Hazırlar

Farınızın ve göz kaleminizin gün boyunca yerinde durması için baz kullanılır. Bazen göz kapaklarının üstü kızarık olabilir. Bunu kapatmak için de kullanılır. Ancak kapatıcıyı basitçe, göz altına sürerken göz kapağına da sürerseniz bazın verdiği aynı etkiye kavuşabilirsiniz. Hem suratınızın rengiyle gözlerinizin tonu eşitlenmiş olur hem de makyajınızın gün boyunca dayanması daha kolay olacaktır.

kapatıcının gizli yeteneklerini keşfedin!

Göz Kalemi ve Kaş Hatalarını Düzeltir

Eyeliner sürmek, düz çekebilmek ve kuyruğu uzatabilmek oldukça zordur. Aynısı kaşlar içinde geçerlidir. Eğer kaşlarınız az ise veya onları şekilsiz buluyorsanız mutlaka çizmek ve içlerini boyamakla da uğraşıyorsunuzdur. Bu bir çok hataya yol açabilir. İster göz kaleminin kuyruğunu ister taşmış kaş kalemini düzeltirken fondöteni ve farı bozmanız kaçınılmazdır. Ancak kaşın altına ve kuyruğun taşmış kenarlarına kapatıcı sürerek makyaj zarar vermeden hatta tazeleyerek sıkıntıları silmiş olursunuz!

kapatıcının gizli yeteneklerini keşfedin!

Suratı Şekillendirir

Surata kontür yapmak son zamanların vazgeçilmez makyaj yöntemlerindendir. Genelde sadece kapatıcıyla kontür yapılamadığı düşünülür. Bronzlaştırıcı ve allığa da ihtiyaç vardır. Ancak elinizde sadece kapatıcı varsa bunla da oldukça yol kat edebilirsiniz. Burnunuzun kenarlarına ve elmacık kemiklerinizle çenenizin arasına kapatıcıyla çizgiler çekip yavaşça dağıtın. Bu yüzün hatlarını öne çıkaracaktır. Gıdınız olduğunu düşünüyorsanız çenenizin altına da uygulayabilirsiniz.

kapatıcının gizli yeteneklerini keşfedin!

Ruja Hazırlık Yapar ve Düzeltir

Kapatıcı sürerek yüzün gün boyunca pürüzsüz kalması ve makyajı sabitlemesi hedeflenir. Aynısı neden dudak için de yapılmasın? Rujdan önce az miktarda kapatıcıyı dudağınıza yedirip ruju sürmeden önce biraz bekletin. Ruju sürdükten sonra, özellikle kırmızı ise, taşkınlıklar olmuş olabilir. Bunu yeniden aynı kapatıcıyla düzeltin. Gün boyu içiniz rahat etsin!

kapatıcının gizli yeteneklerini keşfedin!

 

 


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe