Baking Makyaj (Makyaj Pişirme) Nedir? Nasıl Yapılır?


baking makyaj (makyaj pişirme)

Baking Makyaj (Makyaj Pişirme) tekniği son dönemin popüler makyaj trendlerinden biri haline geldi. Peki bu teknik nasıl uygulanıyor?

Son dönemde instagram ya da youtube’da sıklıkla karşımıza çıkan makyaj trendi baking makyaj ya da pişirme tekniği, kontür tekniğine benzemekle birlikte biraz daha vakit alan, özel günleriniz için uygulayabileceğiniz bir makyaj yöntemidir.

Kim Kardashian’ın da güzellik sırlarından biri olan teknik bildiğimiz aydınlatma tekniklerinden farklıdır. Cildin daha pürüzsüz ve mat görünmesini sağlar. Bu teknikte aydınlatma ürünleriyle birlikte, yüzünüze bol miktarda transparan pudra sürer ve pudrayı yüzünüzde bekleterek ürünün cildinizin ısısına gelmesini sağlarsınız. Böylece baking (pişirme) denilen işlem gerçekleşir.

Baking Makyaj (Makyaj Pişirme)

Baking Makyaj (Makyaj Pişirme)

ADIM ADIM BAKİNG MAKYAJ TEKNİĞİ

1. Hem yüzünüzü hem de göz çevrenizi uygun bir nemlendirici ile nemlendirin. Göz çevresinin nemlendirilmesi kırışıklık ve çizgilerin görünmesini engellemek için önemli…
2. Yüzünüze fondöten sürün. Göz altınıza da koyu kıvamlı bir kapatıcı uygulayın. Bu işlemi parmak ucunuzla ya da nemli bir sünger yardımıyla yukarıdan aşağı doğru hareketler ile yapabilirsiniz. Gerekirse kapatıcıyı bir kat daha sürün ve eğer isterseniz kontürleme işleminine geçin.
3.Bir makyaj fırçası ile yüzünüze transparan pudra sürün.

3.Geldik baking aşamasına… Yüzünde aydınlamasını istediğin bölgelere bolca transparan pudra uygulayın. Baking (pişirme) tekniği genellikle göz altı, alın ve çene bölgelerinde harika sonuçlar veriyor.
4. Şimdi beklemeye başla. En az 10 dakika bekleyin ki transparan pudra yüzünüzle aynı ısıya gelerek baking aşamasına geçilsin. .
5. Bekledikten sonra yuvarlak ve yumuşak uçlu bir makyaj fırçasıyla transparan pudrayı süpür yani yüzündeki transparan pudrayı sil… Süpürme işleminden sonra ortaya çıkan görüntüye inanamayacaksın.

Baking Makyaj (Makyaj Pişirme) Baking Makyaj (Makyaj Pişirme)

 

İnsülin Direncine Karşı Bitkisel Çay

insülin direncine karşı

Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe