Ayrılık Sonrası Hırsını Saçlarından Alan Kadınlardan Korkulur Mu?


ayrılık sonrası hırsını saçlarından alan kadınlar

Bir ilişkinin sonunda ayrılık noktasında iki tip kadın vardır ki bunların birisi de ayrılık sonrası hırsını saçlarından alan kadınlar ve içten içe ağlayarak acısını içine gömenler.

Hepimiz sevilmek sevmek isteriz. Peki, ‘Sevgi neydi? Klişe bir cevap olsa da sevgi iyilikti, dostluktu, sevgi emekti.’ Maalesef ki her şeyin sonu olduğu gibi çok sevdiğimiz ilişkilerimizin de sonuna gelebiliriz. Yaşadığımız ilişkinin süresi ne kadar olursa olsun karşılıklı bir sevgi paylaşımı varsa ayrılık iki tarafı da oldukça üzer.

ayrılık sonrası hırsını saçlarından alan kadınlar

İlişkisi biten her kadından biraz korkulabilir. Ama çok sevdiği saçlarından vazgeçen kadına bulaşmamanızı tavsiye ederim. Hepimiz çok iyi biliriz ki kadınlar saçlarına maddi ve manevi olarak çok fazla emek verirler ve sürekli zaman ayırırlar. Bu yüzden ayrılık sonrası hırsını saçlarından alan kadınlar hayatlarındaki her şeyden vazgeçme noktasına gelebilirler.

Peki bu kadınlar ayrıldıktan sonra ne yaparlar, ya da biz bir ilişkiden çıktıktan sonra nasıl ayakta kalabiliriz?

ayrılık sonrası hırsını saçlarından alan kadınlar

Ayrılık Sonrasında Neler Yapmalıyız?

  • Ayrılık sırasında, ne olursa olsun karşınızdaki insanı kırmamaya özen gösterin. Çok büyük laflar ve küfürler etmek sakıncalı olabilir. Ne de olsa büyük lokma ye, büyük laf söyleme lafı boşa söylenmemiştir.
  • Eğer ilişkiniz bitmişse, geri dönüşü yoksa, bu durumu kabullenmeniz gerekmektedir. Yani eski sevgilinizi arayarak ya da kapısına dayanarak barışmak için yalvarmayın. Çünkü ayrılık dünyanın sonu değildir.
  • Ayrılık sonrası kadınlardan korkulur mu bilemeyiz ama kendi canına kıymak isteyen kadına dikkat edilmelidir. Bir ayrılık sonrası hayatınız sona ermez ve dünyadaki tek kişi de o değildir. Bu yüzden intiharı aklınızın ucundan bile geçirmemelisiniz. Vay efendim ben onsuz ne yaparım, nefes bile alamam gibi cümlelerle kendinizi kandırmayın. Sizin intihar etmeniz bu ilişkiyi yeniden başlatmayacaktır. Bu noktada değer vermeniz gereken ilk kişi kendinizsiniz.

Ayrılık Sonrası Hırsını Saçlarından Alan Kadınlar

  • Ağlamak ise en iç açıcı yöntemdir. Ağlayarak içinizdeki bütün kötü duyguları, kalp kırıklıklarını atabilirsiniz. Ağlamaktan çekinmeyin ama herkesin içinde de ağlamayın. Çünkü bu durum düşmanlarınızın sevinmesini sağlayacaktır. Böyle anlarda yanınızda güvendiğiniz bir insanın varlığını hissetmek size iyi gelecektir.
  • Eski günlerinizi hatırlatacak durum ve olaylardan uzak durun. Birlikte yaptığınız aktiviteleri artık bırakın. Birlikte gittiğiniz mekanlara, ortamlara bir süre gitmemeye çalışın. En zoru, eskiyi ve onu düşünmemeye çalışın.
  • Canınızı yakabilecek potansiyeli olan müzikleri dinlemeyin. Daha canlı hareketli ve aklınıza onu getirmeyecek şarkılar seçmeye çalışın. Ayrılık müziklerinden uzak kalmak sizin için daha faydalı olacaktır.

ayrılık sonrası hırsını saçlarından alan kadınlar

  • Bu süreci arkadaşlarınızla daha çok vakit geçirerek atlatabilirsiniz. Bırakın arkadaşlarınız yanınızda olsun. Onlar sayesinde yalnızlığa gömülmemiş olur ve çevrenizde hala sizi seven birilerinin olduğunu görmüş olursunuz.
  • Duygusal boşluğa düşüp de eski sevgililerinizden veya aşk acınızı fırsata çevirebilecek insanlardan uzak durmanızı tavsiye ederiz.
  • Spor yapın, dans edin, dışarı çıkın farklı aktivitelerde bulunun ve artık ağlamayın.

Ayrılık sonrası ne yaparız diye konuştuk ama peki ayrılık sonrası kadınlardan korkulur mu? Ya da neden korkulur? Ayrılıktan sonra kadınlar neye dönüşüyorlar ki? Sizce de bu erkekler durumları biraz abartmıyorlar mı?

Ayrılık Sonrası Hırsını Saçlarından Alan Kadınlar

Ayrılık Sonrası Kadınların Ruh Hali

Her kadın ayrılığı aynı şekilde karşılamaz. Bazıları ağlar, kendini duvardan duvara vurur, bazıları bu durumu kabullenemez, bazılarının da kabullenmekten başka çaresi yoktur. İlk aşamadan sonra ayrılık süreci neredeyse her kadında aynı yolu izler.

Siz ayrılığı kabullenip artık ağlamıyor, ortalığı yıkmıyorsanız tebrikler bir sonraki aşamaya geçtiniz. Artık onu unuttuğunuzu düşünürsünüz ama onsuzluğun getirdiği boşluk hissi ile savaşmaya başlarsınız. Gün içinde kendi kendinize onunla konuşabilir, çalan her telefonun ondan geldiğini sanarak büyük bir heyecana kapılabilirsiniz ama maalesef o artık yok. İşin en kötü yanı da siz bu ruh halini adlandıramazsınız. Böyle durumlarda kendinize zaman vermelisiniz.

Bu boşluk duygusu sizi yeni bir ilişki yaşamaya itecektir. Sakın bu duyguya kanıp da yeni birisi ile tanışmayın. Çünkü böyle bir zamanda sizin kendinize vakit ayırmanız ve biraz kendisiniz dinlemeniz daha önemlidir. Sürekli birileri ile ilişki yaşamak zorunda değilsiniz. Kendi başınızın çaresine bakabilen, bağımsız bir kadın olmak sizin her zaman önceliğiniz olmalıdır.

Ayrıca ayrılık sonrasında hırsını saçlarından alan kadınlar kendilerine dikkat etmeliler. Çünkü saçlarına kıyan kadın, çevresine ve kendisine neler yapar. Ayrılık sonrasında bilinçli hareket etmeniz sizin için daha sağlıklı olabilir.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.