Gelin Adaylarına Tavsiyeler! En Özel Anınızı Güzelleştirecek 7 Yaratıcı Düğün Fikri


gelin adaylarına tavsiyeler

Bugün burada, birçok genç kızın hayali olan düğünlerden bahsederek gelin adaylarına tavsiyeler ve birçok  yaratıcı düğün fikri vereceğiz.

Öncelikle yeni gelin adaylarımıza birkaç tavsiyede bulunalım. Sonra da düğünleriniz için yaratıcı fikirler bulalım.

Gelin Adaylarına Tavsiyeler!

Gelin adayları için tavsiyeler birçok konu başlığına bölünebilir. Düğün günü için, düğün gecesi, düğünden sonra kuracağınız yeni hayat ve gelinliğiniz gibi fikir isteyebileceğiniz birçok konu var.

gelin adaylarına tavsiyeler

 • Öncelikle, evlenme teklifini aldıktan sonra pembe rüyalara dalmak yerine düğününüz için planlar yapmaya başlamalısınız. Birkaç hafta gibi kısa sürede düğün yapmak biraz acele olabilir. Bu yüzden de işler istediğiniz gibi gitmeyebilir. Düğünden en az 3 ay öncesinden hazırlıklar başlamalıdır. Hayalinizdeki düğünü yapmak için planlı olmalısınız.
 • Planlarınızı yapmaya başlamadan önce bütçenizi ayarlayıp ona göre hareket etmenizde fayda vardır.
 • Yeni bir ev kuracaksanız, bunun düğün hazırlıkları ile çakıştırmamaya çalışın. İkisini birlikte yapmaya çalışırsanız, bu süreç sandığınızdan da yıpratıcı olabilir.
 • Gelinliğinize karar vermeden önce düğün mekanını seçmenizde fayda vardır. Gelinliğinizi de mekânda rahat hareket edebileceğiniz şekilde seçebilirsiniz.

gelin adaylarına tavsiyeler

 • Gelinlik seçerken de çevrenizdeki insanların zevklerinin sizin zevklerinizin önüne geçmesine izin vermeyin.
 • Öncelikle gelinliği diktirecek misiniz yoksa hazır mı alacaksınız buna karar verin. Hazır gelinliklerin hiçbir zaman vücuda tam oturmadığı da bir gerçek. Üzerinize oturması için gelinlikte bir dünya oynama yapılacaktır. Bu durumda gelinliğin son hali ilk haline pek benzemediğini göreceksiniz. Denediğiniz hazır gelinlikler üzerinize tam oturmuyor ve her seferinde işlem yapılması gerekiyorsa kendi bedeninize uygun istediğiniz modeli sıfırdan diktirmek sizin faydanıza olacaktır.
 • Gelinlik işini de hallettikten sonra mevzu ayakkabı seçimine geliyor. Kısa boylu kadınlar, gelinliği kaldırsın diye normalden daha topuklu ayakkabı giymeyi tercih edebilirler. Gelinliği taşıyabilmek tabi ki önemli lakin üzerinde yürüyemediğimiz bir ayakkabı ile saatler geçirmek tam bir işkence. Konforunuza da düşkünseniz eğer, gelinlik modeline uygun daha rahat ayakkabılar tercih etmelisiniz. Gelinliği diktirirken ayakkabınızı da düşünürseniz ikisini birlikte halledebilirsiniz.
 • Düğün günü uykunuzu almış olmanız sizin için çok önemlidir. Çünkü bu kadar uzun bir güne dayanabilmek zor olsa gerek.
 • Düğün günü yapacağın makyajın suya ve tere dayanıklı olması gerekir. Makyözünüze bu tarz bir makyaj istediğinizi belirtmelisiniz.
 • Düğün heyecanını yenmek için sakinleştirici bitki çayları tüketebilirsiniz.

Düğünler çok fazla ayrıntı içerdiği için gelin adaylarına tavsiyeler say say bitmez.

gelin adaylarına tavsiyeler

7 Yaratıcı Düğün Fikri

Biraz da farklı düğün tiplemelerinden bahsederek sizlere birkaç tane yaratıcı düğün fikri sunalım.

 1. Davetlileri düğün aktiviteleri ile şaşırtın. Davetliler için heyecan verici, eğlenceli aktivite köşeleri sunabilirsiniz. Mesela içerisinde dans ve müziğin olduğu oyunları davetlilerinizle oynayabilirsiniz. Karaoke bunun için güzel bir oyun olabilir. Davetlilerin sana ve damada hatıra bırakmaları için anlık fotoğraf köşesi oluşturabilirsin.
 2. Vintage düğün konsepti oluşturabilirsiniz. Vintage gelinlik ve damatlık modelleri ve dağınık saç şekilleri ile bu ortama uyum sağlayabilirsiniz. Dekor için antik görünümlü, eskitme objeler kullanabilir ve her köşede ahşabı tercih edebilirsiniz. Yumuşak ve açık renkler bu konsepti güçlendirecektir.
 3. Bahçe düğün konseptini tercih edebilirsiniz. Kapalı mekânda, tavandan sarkan çiçekler, duvarları tırmanan sarmaşıklar ve masalar arasına yerleştirilmiş ağaçlar ile masal dünyasındaymış gibi bir hava katabilirsiniz. Masa örtüleri açık renk tercih edip üzerlerini hayvan dekorları ile de süsleyebilirsiniz.

Gelin Adaylarına Tavsiyeler

 1. Düğününüzde yaratıcı yemekler ile davetlilerin dikkatini çekebilirsiniz. Düğün konseptinize göre sokak yemekleri veya yöresel yemekleri tercih edebilirsiniz.
 2. Düğününüze eğlenceli bir sanatçı çağırabilirsiniz. Gerçek bir sanatçıdan ziyade onu mimikleri ve sesi ile taklit edebilen, esprileri ile de ortama renk katabilecek bir sanatçı veya komedyen ile düğününüze renk katabilirsiniz.
 3. Eğer düğün mekânınız elverişli ile sıcak hava bolunu ile uçun. Düğün arabası yerine balon kullanarak gökyüzünde süzülebilir ve ufak bir gezintiden sonra düğün mekanına balon ile giriş yapabilirsiniz.
 4. Tekne düğünü yapabilirsiniz. Yakın arkadaşları ve aileyi kapsayan bu konseptle denize açılabilir. Deniz havasını içinize çekerek nikah memuruna “EVET!” diyebilirsiniz.

Gelin Adaylarına Tavsiyeler

Bazen sade ve şık bir düğün isterken, şatafatlı bir düğün hayal ederken bulabiliriz kendimizi. Burada asıl mevzu şatafatlı olması değil de yaratıcı olmasıdır. Yüksek meblağlar harcayıp da istediğimiz düğün konseptine ulaşamamaktansa yaratıcı düğün fikri ile gözleri üzerimize çekebiliriz.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.