Akrilik Tırnak Yapımı ile Tırnaklarınıza Renk Katın


Akrilik Tırnak Yapımı ile Tırnaklarınıza Renk Katın

Her kadın tırnaklarının güzel ve bakımlı gözükmesini ister. Akrilik tırnak yapımı son zamanlarda kadınlar tarafından en çok tercih edilen trendler arasında yerini almıştır. Bu tırnaklar doğal tırnaklarınızın üzerine yapılmaktadır. Özellikle tırnak yeme alışkanlığı olan kişiler bu tırnaklardan yaptırarak bu alışkanlıkların önüne geçebilmektedir.

akrilik tırnak yapımı

Akrilik Tırnak Yapımı Nedir?

Akrilik tırnak yapımı, toz ve iki sıvı maddenin birleşmesiyle oluşturulur. Bu birleşim ile ortaya tırnaklarınızın şeklini alabilen yumuşak bir madde ortaya çıkar. Bu iş üzerine eğitim almış güzellik uzmanları, tırnaklarınızın üzerine işlem yaptıktan sonra madde sertleşerek tırnaklarınızın şeklini alır. İşlemden sonra sizin isteğiniz doğrultusunda tırnağınıza oje veya cila sürülür.

Akrilik Tırnağın Kalıcılığı Ne Kadardır?

Tırnaklarınızda uzun süre kalır. Bu yüzden tırnak bakımına zaman bulamayan kadınlar akrilik tırnak yapımı tercihinde bulunur. Akrilik tırnakların kalıcılığı net olarak bilinemez. Çünkü kişinin tırnaklarının uzama hızına göre bu süre değişkenlik gösterecektir.

Kendi tırnaklarınız uzamaya başladığında alt kısımlarda boşluklar oluşacaktır. Bu boşlukları gördüğünüzde güzellik uzmanınıza giderek 2-3 haftada bir düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.

akrilik tırnak yapımı

Akrilik Tırnak Doğal Tırnaklara Zarar Verir Mi?

Bu yöntem tırnaklarınızın daha sağlıklı ve bakımlı olarak gözükmesini sağlarken, koruyucu işlem uygulaması sayesinde de tırnaklarınızı korumaktadır. Akrilik tırnak yapımı doğal tırnaklarınıza zarar vermez. Üstelik tırnaklarınızın nefes almasına da engel olmaz. Tırnak şeklinizi sevmiyorsanız, hassas ve sürekli olarak kırılan bir tırnağınız varsa bu yöntem ile istediğiniz tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Akrilik Tırnak Nasıl Yapılmaktadır?

Akrilik tırnak uygulamasında gerekli olan malzemeler;

 • Akrilik likit
 • Akrilik toz
 • Akrilik uygulamasını yapmak için fırça
 • French ya da yuvarlak kesim tercih eden kadınlar için tırnak ucu
 • Tırnak ucu yapıştırıcısı
 • Uygulama kabı
 • Tırnaklarınızın güçlenmesi için katikül yağı

Malzemeleriniz tamamlandıktan sonra yapmanız gereken şey tırnaklarınıza oje sürüp ardından da törpüyle şekil vermektir. Daha sonra katikül yağını kullanarak katikülleri yumuşatın. Primer ile tırnağınızda kalan toz ve kiri güzelce temizleyin. Buradan sonra dikkatli olmanız gerekir. Akrilik likidinize, akrilik fırçanızı batırın. Daha sonra akrilik tozunu fırçanızın yardımı ile dikkatlice alın ve tırnaklarınıza minik hareketlerle uygulayın. Uygulamanızı bittikten sonra tırnaklarınızı temizletin ve üzerine top coat sürün. Bu uygulamayı kendiniz yapacaksanız oldukça sabırlı olmanız gerekir. Özellikle işlemi ilk yaptığınızda zorlanabilirsiniz. Ancak yaptıkça eliniz uygulamaya alışacaktır. Bu işlemi kendiniz yapmak istemezseniz bir güzellik uzmanına giderek akrilik tırnağınızı yaptırabilirsiniz.

akrilik tırnak yapımı

Evde Akrilik Tırnak Nasıl Çıkartılır?

Akrilik tırnak yapımı kadar yapılan tırnakların çıkartılması da oldukça basittir. Akrilik tırnakları çıkartmanın iki yolu vardır. Biri aseton ile çıkartılırken diğeri aseton kullanmadan çıkartılır.

Aseton kullanılarak akrilik tırnak çıkartma:

 • Yaptığınız akrilik tırnaklarınızı kısa tutun.
 • Tırnaklarınızın üzerini iyice törpüleyin ve tırnaklarınızın parlaklığını yok edin.
 • Tırnaklarınızı çevreleyen bölgeye vazelin sürün. Bunu yapmanızdaki amaç tırnaklarınıza koruyucu bir kalkan oluşturmaktır.
 • Alüminyum alın ve bunları tırnaklarınızı saracak şekilde kesin.
 • Bir pamuk alın ve üzerine bolca aseton sürün. Bu pamuk ile tırnaklarınızı kapatın ve üzerine kestiğiniz alüminyum folyoları sarın ve yarım saat bekleyin.
 • Daha sonra yavaş bir şekilde folyoyu çekin. Göreceksiniz akrilik tırnaklarınız folyo ile çıkacaktır.
 • Eğer çıkartırken zorlanırsanız 10 dakika daha tırnağınızı bekletin ve tekrar deneyin.

Aseton kullanmadan akrilik tırnak çıkartma:

 • Bir cımbızın sivri ucunu kullanarak tırnakların kenarlarını yavaş bir şekilde kaldırın.
 • Küçük bir kâseye içinde aseton bulunmayan tırnak cilası çıkartan sıvıdan dökün.
 • Bu işlemi yaparken en çok dikkat etmeniz gereken şey cilanın buharlaşabiliyor oluşudur. O yüzden ara sıra kâsenin içine bu sıvıdan ekleme yapabilirsiniz.
 • Tırnaklarınızı 40-45 dakika bu cilanın içinde tutun.
 • Tırnaklarınızın gevşediğini hissettiğiniz zaman elinizi cilanın içerisinden çıkartın ve cımbızınız ile yavaşça tırnağı çekin.
 • Zorlandığınızı ve canınızın yandığını hissederseniz tırnağınızı sıvının içerisinde biraz daha bekletin.

akrilik tırnak yapımı

Akrilik Tırnak Fiyatları Nedir?

Bir güzellik salonunda akrilik tırnak yaptırmak isterseniz eğer ödeyeceğiniz aşağı yukarı tutar 200 ila 300 TL arasında olacaktır.

Akrilik Tırnak Kimlere Yapılmaz?

Akrilik tırnaklar ellerinde herhangi bir mantar ya da bulaşıcı hastalığı bulunan kişilere uygulanmamaktadır. Bu işlemi uygulamak için kişinin tamamen tedavi olması beklenir.

akrilik tırnak yapımı

 

Sizlerde akrilik tırnak yapımı için güzellik salonuna gidebilir ya da bu işlem için gerekli olan malzemeleri temin ederek evinizde yapabilirsiniz. Kadınlar için tırnak bakımı önemlidir. Bu yüzden akrilik tırnak, jel tırnak ya da protez tırnak ile tırnaklarınızı daha sağlıklı ve bakımlı gösterebilirsiniz.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.