Zeytinyağı ve Lavanta Yağı Karışımı Ne İşe Yarar?

Alternatif tıp teknikleri her ne kadar koca karı yöntemi olarak görülse de ne varsa eskilerde var mantığı her geçen gün yayılmakta.


Zeytinyağı ve Lavanta Yağı Karışımı

Alternatif tıp teknikleri her ne kadar koca karı yöntemi olarak görülse de ne varsa eskilerde var mantığı her geçen gün yayılmakta ve doğal yöntemler ile sorunlar giderilmeye çalışılmaktadır.

Elbette zarar vermesi muhtemel eski yöntemler vardır fakat doğal yöntemler çoğu kez kişileri doğru ve faydalı yola götürür. Bu yöntemlerden biri de hiç şüphesiz organik yağlardır. Son zamanlarda özellikle zeytinyağı ve lavanta yağı dikkatleri üzerine çekerek birçok sahada kendine alan açmış ve kullanımını yaygınlaştırmayı başarmıştır. Haklı bir şöhrete sahip olan bu yağların faydaları saymak ile bitmez fakat biz birkaç faydasından söz edeceğiz. Peki bu faydalar nelerdir ve yağlar nasıl uygulanır gelin hep birlikte bakalım.

Zeytinyağı ve Lavanta Yağı Karışımı

•Aslında zeytinyağı ve lavanta yağı birbirinden fayda olarak çok fazla farkı yok fakat bu yağlar güçlerini birleştirdiği zaman ekstra bir verim ortaya çıkıyor. Bu yönü elbette ki yadsınamaz.

•Faydalarının çok bir farkı olmaması sebebi ile söyleyeceğim cümlelerin ortak özellikler barındırdığını göz önünde bulundurmanız gerektiğini belirtmek isterim.

Zeytinyağı ve lavanta yağı, özellikle saçların bakımında kullanılmaktadır. Belli bir yaş sonrası saç dökülmeleri ile karşı karşıya gelinebilir ya da doğum sonrası, geçirilen bir hastalık sonrası veya stresten saç dökülmeleri meydana gelir.

•Eğer saç ektirmeyi gerektirecek kadar büyük bir saç dökülmesi problemi yaşamıyorsanız çareyi doğal yöntemlerde aramanızda fayda var. Saç dökülmesi yaşayan kişiler belli aralıklar ile saç diplerine zeytinyağı ve lavanta yağını karıştırıp uygulayabilirler.

•Cam bir kavanozun içerisine eşit ölçekler ile iki yağdan da eklediğiniz takdirde çok kolay bir karışım elde etmiş olursunuz. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı saçlarınızın diplerine uygulayabilirsiniz.

Zeytinyağı ve Lavanta Yağı Nasıl Kullanılır?

Zeytinyağı ve Lavanta Yağı Karışımı

Özellikle saçlarda kullanılsa da problemler farklı olacağından uygulama yönteminiz de farklı olacaktır. Mesela saç dökülmesi veya kepek problemi yaşıyorsanız hazırlamış olduğunuz karışımı saç diplerine uygularsınız. Fakat cansız ve kırık saçlar için bu karışımı kullanmayı uygun gördüyseniz karışımı saç uçlarına sürmekte fayda var. Uygulama esnasında herhangi bir yardım ya da materyal kullanımı ihtiyacı duymazsınız ve karışımı direkt saça uygulayabilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe