Yüzünüzdeki Tüylerin Rengini Nasıl Açarsınız?


yüzünüzdeki tüylerin rengini nasıl açarsınız

Yüzünüzdeki ince tüyleri almak istemiyorsunuz ama koyu renkleri yüzünden dikkat mi çekiyor. Peki yüzünüzdeki tüylerin rengini nasıl açarsınız? İşte 4 çözüm…

Yüzündeki tüylerden en çok esmer kadınlar dertlidir. Çünkü tüylerin rengi koyu olduğundan yüzde çok dikkat çeker ve çirkin görünür. İnce tüyleri almak da onların daha güçlenmesine sebep olduğu için iyi bir yöntem değildir. O zaman yüzünüzdeki tüylerin rengini nasıl açarsınız, size bunun için 4 yol önereceğiz. Hem de doğal…

1. ZERDEÇAL

Zerdeçal çok eski dönemlerden itibaren yüzün aydınlatılması için kullanılan bir baharattır. Düzenli kullanıldığında kıl diplerindeki renk pigmentlerini hafifletir. Kılların daha açık renk görünmesini sağlar. Bu saçınız için de geçerlidir.

Gerekli malzemeler:
2 yemek kaşığı zerdeçal
1 çorba kaşığı süt

Nasıl yapılır:
Zerdeçal ve sütü hamur haline gelene kadar karıştır ve yüzünün her yerine sür. 15 dakika bekle. Sonra yüzünüzü yıka ve kurula.Zerdeçal yüzünüzde bir müddet açık sarı bir ton oluşturacak. O yüzden bu uygulamayı evdeyken yapmakta fayda var.

2. BAL VE LİMON

Bal zaten en bilinen kıl rengi açıcısıdır. Yüz tüylerinizin rengini açmakla kalmaz cildinizi nemlendirir. Üstelik doğal pH dengeleme özellikleri içerdiğinden tüm cilt tipleri için de idealdir.

Gerekli malzemeler:
2 yemek kaşığı bal
1 çay kaşığı limon

Nasıl yapılır:
Bal ve limonu karıştırın. Ardından yüzünüze sürün. Sürmeden önce yüzünüzü ıslatırsanız karışımın daha iyi emilmesini sağlarsınız. Karışımı yüzünüzde 15 ila 20 dakika beklettikten sonra durulayın.

yüzünüzdeki tüylerin rengini nasıl açarsınız3. LİMON:

Limondaki cilt ağartma özelliği yüz tüylerinin rengini açmayı kolaylaştırır. Ancak asiti nedeniyel biraz tahrişe neden olabilir. Bu nedenle, yüzünüze uygulamadan önce daima kulaklarınızın arkasında test edin.

Gerekli malzeme:
1 buçuk yemek kaşığı Limon suyu
1 tatlı kaşığı şeker

Nasıl yapılır:
Her iki malzemeyi karıştırın ve yüzünüzün her tarafına sürün. Ardından, 5-10 dakika bekletin ve yıkayın.

4. NOHUT UNU:

Nohut unu hem istenmeyen tüyleri azaltır hem de ölü cildi temizler. Ek olarak da cilt renginizi de tüylerinizle birlikte açar.

Gerekli malzemeler:
2 yemek kaşığı nohut unu
1 çay kaşığı zerdeçal
1 çorba kaşığı süt veya krema

Nasıl yapılır:
Tüm malzemeleri alın ve ince bir hamur halinde karıştırın. Yüzünüzün her yerine uygulayın ve 15 dakika bekleyin. Ardından, yumuşak bir yüz pedi veya hafif ılık suya batırılmış bir bezle hafifçe silin. İstenmeyen tüyleri azaltmanın basit yöntemleri

Alternatif olarak, cildinizi nemlendirmek için bu karışıma bir çay kaşığı yoğurt veya gül suyu da ekleyebilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe