Yalnızca Bir Günde Bağırsaklarınızı Temizleyecek Detoks Suyu


detoks suyu

Vücudunuzda şişlik ve hazımsızlık fark ettiyseniz detoks suyu ihtiyacınız olan şey olabilir. Sabahları limonlu sıcak bir suyla güne başlayın ve ilerleyen saatlerde detoks suyu hazırlayıp sonucu görün!

Sağlıklı olduğunuzda, vücudunuzdaki her organ ve sistem mükemmel bir uyum içinde çalışır. Ancak spesifik bir organ veya sistem dengede olmadığında, örneğin bağırsak sağlığınız, nereden çıktığı anlaşılmayan bir ton başka soruna yol açabilir.

Detoks suyunun hızlı ve kolay yapımına inanamayacaksınız. Mikser kullanarak hazırlayacağınız için detoks suyuna istediğiniz kadar besin koyabilirsiniz. Bu da vücudunuza gün boyunca vitamin içiyormuşsunuz hissi verir, ki gerçekten de öyle yapıyorsunuz. Üstelik bağırsaklarınızı temizlemek için ideal yollardan biridir çünkü sindirim sistemini yormaz. Neredeyse sindirim sürecini sizin için halleder. Meyve ve sebzeleri küçük parçalar haline getirip karıştırmak vücudunuzun tüm malzemeleri kolayca emmesini sağlar. 

MALZEMELERİ VE YAPILIŞI

Aşağıdaki malzemeleri mutfak robotunuza atın ve tamamen karışana kadar çalıştırın.

  • İki bardak süt
  • İki kaşık protein tozu
  • Bir bardak yaban mersini
  • Bir yemek kaşığı tereyağı
  • İki bardak ıspanak
  • Yarım bardak nane yaprağı

detoks suyu

BU BESİNLERİ BAĞIRSAKLARINIZDAN UZAK TUTUN

Aşağıdaki üç besin kategorisi bağırsağın en iyi şekilde çalışmasını önler.

1. Buğday ve Glüten: Glüten hidrofilik bir moleküldür, yani suyu çeker ve bir bağlayıcıdır. Tüketildikten sonra birçok kadın için kabızlığa yol açabilen ve sindirimi yavaşlatan büyük bir kütle haline gelir. Mutlu bir bağırsak için glütene hayır demelisiniz.

2. Kızartmalar: Kızartmalar yararı olmayan yağları vücuda toplar ve çok tüketmek büyük bir sorundur. Besinler genellikle unun içinde kızartılır. Bu da aynı anda glüten tüketmenize sebep olur…

3. Acılı veya Bol Baharatlı Yemekler: Bol baharatlı derken yemeğe koyduğunuz her tür baharattan bahsetmiyoruz. Köri veya habanero gibi baharatları içeren bol acılı yemekler bağırsağın düzenini bozar ve tahrişe sebep olabilir.

detoks suyu


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe