Toz Akarlarından Kurtulmanın En Basit Yolu


TOZ AKARLARI

Toz akarları hayatın bir gerçeği, vücudumuzun artıklarıyla besleniyorlar. Peki onlardan nasıl kurtulacağız?

Toz akarları gözle fark edilmeyen, mikropkop eşliğinde görülen 0.1 – 0.5 mm çapında küçük canlılardır. Yaşamaları için ideal koşullar 20-30°C sıcaklık, %60-70 arası nemdir. Onlardan kurtulmak içinse haftada bir çarşafları yıkamak yeterli…

AKARLAR İÇİN MÜKEMMEL BİR ORTAM

Gece uyurken terleriz, vücudumuzdaki deriler yatağımıza dökülür. Çarşaflarda vücut yağları, tükürük, idrar, cinsel organ sıvısı ve dışkı kalıntısı bulmak mümkündür. Tüm bunlar akarlar için mükemmel bir yaşam alanı sağlar.

Toz akarları ölü derileri yerler ve akarların dışkıları astım ve alerjilere neden olur. Ancak bunlar sıcak suyla yıkanarak kolayca çıkarılabilir. Çarşafları sık sık yıkamazsak yağlar ve sıvılar birikerek liflere gömülürler, bu da temizlenmesini çok zorlaştırır.

ÇARŞAFLARI HER HAFTA YIKAYIN

İdeal olarak, yatak çarşafları her hafta yıkayın, hatta hava çok sıcaksa, daha çok terleyeceğiniz için daha sık yıkayın. Bu okuduklarınızdan tatmin olmadınızsa bir de şu akar fotoğraflarına bakın:

 

Adet nasıl geciktirilir? Doğal yöntemi var mıdır?

 

 


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.