Kendini estetik uzmanı olarak tanıtan birine silikon dudak dolgusu yaptıran hemşire, tanınmaz hale geldi. Bu hafta ameliyat edilecek olan hemşire dudaklarını kaybetme riskiyle karşı karşıya…

KENDİSİNİ MEDİKAL ESTETİK UZMANI OLARAK TANITMIŞ

Adana’da Çukurova Üniversitesi Hastanesinde hemşire olarak çalışan Merve Keleş dudağını kalınlaştırmak istiyordu. Bir arkadaşıyla birlikte internetten Soner G.’nin ucuza silikon dolgusu yaptığını öğrendiler. G.’yi telefonla arayan Merve hemşire “Bir arkadaşım kalça ve göğüs dolgusu yaptıracaktı. İnternetten araştırma yaparken, bu kişinin medikal estetik uzmanı yazan Instagram hesabını görmüş. Arayınca bize Türkiye’de 2 yıl tıp okuyup bıraktığını, sonra Azerbaycan’da eğitim gördüğünü söyledi.” diye konuştu.

ÖNCE GEÇİCİ DOLGU YAPTIRDI, SONRA KALICI

Doğuştan alt dudağının bir tarafının yüksek olduğunu söyleyen Merve Keleş hem bu şekil bozukluğunu düzeltmek, hem de dudaklarını kalınlaştırmak için Soner G.’ye silikon dudak dolgusu yaptırmaya karar verdi. İlk olarak 500 liraya geçici dolgu yaptıran Keleş, bu dolgunun 1 haftada erimesi üzerine 1500 liraya kalıcı dolgu yaptırmak üzere anlaştı.

İŞLEMİ HEMŞİRENİN EVİNDE YAPMIŞ

Kuaför Soner G., kliniğinin tadilatta olduğunu söyledi, işlemi hemşirenin evinde yaptı. Operasyondan sonra dudaklarının şişmeye başladığını belirten Keleş, “Kendisi bunun normal olduğunu, geçeceğini söyledi. Diğer gün dolgu şişmeye başladı, kendisine gittiğimde bunun kendisini aştığını, doktora gitmem gerektiğini, enfeksiyon kaptırdığımı söyledi” dedi.

“SENİNLE MUHATAP OLAMAM” DEDİ

Keleş konuşmasına şöyle devam etti: “Hastanede kullandığı malzemenin anlattığı malzeme olmadığı belirlenince araştırma yaptık, kadın kuaförü olduğu ortaya çıktı. 18 gündür hastanede yatıyorum. Ne kullanıldığını bilemedikleri için müdahale yapamıyorlar. Kendisini arıyorum bana ‘Söylemek zorunda değilim, seninle muhatap olamam’ diyor. Bu hafta ameliyat olacağım belki de dudağımı tamamen kaybedeceğim.”

22 yaşındaki Merve Keleş’in dudağında alerjik reaksiyon oluştuğu belirlendi.

“DOKTORUM DEMEDİM”

Kanal D’de yayınlanan Renkli Sayfalar programına canlı bağlanan Soner G., “Ben doktorum demedim, diploma göstermedim. Zorla bana silikon yap dediler” diyerek kendini savundu.

Merve Keleş, Soner G.’den şikayetçi oldu.