Serçe parmağınız sırlarınızı ele veriyor! Serçe parmağınıza bir bakın bakalım, uzun mu, kısa mı, yoksa orta boyda mı? Ona göre falınızı okuyun.

El falına meraklı olanları buraya toplayalım, ama bu kez avuç içine değil, serçe parmağına bakacağız. Çünkü o küçücük parmağımız bizimle ilgili birçok sırrı saklıyor.

Her parmak bir gezegenle ilişkilendirilmiştir, her birinin ayırt edici bir özelliği, enerjisi vardı. Serçe parmağın ilişkili olduğu gezegen ise iletişim, seyahatler ve mali durumları temsil eden Merkürdür.

El falında avuç içi geçmiş, günümüz ve gelecekte, hayat yolunda karşımıza çıkmış veya çıkacak tüm artıların ve eksilerin bir haritası olarak okunur. Serçe parmağımız bakarak da iletişim, seyahatler ve mali durumlarımız hakkında bilgi alırız. Bu testte, serçe parmağımızın uzunluğunu, güneşi temsil eden yüzük parmakla kıyaslıyoruz.

serçe parmağınız

1. Kısa Serçe Parmak

Eğer serçe parmağınız yüzük parmağınızın birinci boğumunun (tırnağınızın olduğu bölüm) altında kalıyorsa kısa bir serçe parmağınız var demektir. Kendinizi ifade etmek olduğunda sıkıntılar yaşarsınız, uçsuz bucaksız duygularınızın içinde kaybolursunuz. Romantik bir anda, doğru tepkiyi verebilmeyi ne kadar istediğinizi ve dilediğinizi biliyoruz. Herhangi bir durum karşısında “Neden hiçbir şey söylemedim acaba” cümlesi sürekli kafanızda dönüp durur. Ancak üzülmeyin, elbette yıllar geçtikçe, gerçek kişiliğinizi göstermenin yollarını bulacaksınız. Yaş aldıkça ve büyüdükçe daha fazla dışa dönük olacaksınız. Utansanız bile bunu saklayabileceksiniz.

Ayrıca empati yeteneği gelişmiş insanların serçe parmağı genellikle kısadır. İfade edecek çok fazla duygunuz ve düşünceniz olduğundan dolayı, bir roman veya hikaye yazmaya başlayın. Bunu yapmak için zamanınız olmasa veya sizi herhangi bir şekilde kısıtlayacak unsurlar olsa bile, yazarak daha objektif bir şekilde düşünmeyi öğreneceksiniz. Bir bakmışsınız, ünlü bir yazar olmuşsunuz, kim bilir?

2. Orta Uzunlukta Serçe Parmak

Serçe parmağınızın uzunluğu yüzük parmağınızın birinci boğumunun (tırnağınızın olduğu bölüm) başlangıç çizgisiyle aynı hizadaysa serçe parmağınız orta uzunluktadır. Siz tam bir denge insanızısınız. İç ve dış dünyaya yansıttığınız duygu ve düşünceleri dengelemede uzmanlaşmışsınız.

Tepenizin tası da atsa çok yıkıcı olmazsınız. Öfkenizi her daim kontrol edebilirsiniz. Dürüstlük sizin kırmızı çizginizdir. Yalana asla tahammül edemezsiniz. Yalandan şüphelendiğinizde ise o hep içinizde tuttuğunuz öfke bir anda dışa vurur.

Size biraz ahmakça gelebilir ama, inanın; kahkaha en iyi silahlardan biridir. Samimi bir kahkaha, sıcak kalbinizin bir yansımasıdır. Kahkaha atarak gücünüzü arttırıp, dengenizi koruyabilirsiniz. Bununla birlikte, çakralarınızı kontrol ettirmenizi de öneririz.

3. Uzun Serçe Parmak

Serçe parmağınızın uzunluğu, yüzük parmağınızın birinci boğumunun (tırnağınızın olduğu bölüm) başlangıç çizgisini aşıyorsa, uzun bir serçe parmağa sahipsiniz. Sosyal ve dışa dönük bir yapınız var. Etrafınız devamlı kalabalık olsun istemezsiniz ancak bu sizin elinizde değil çünkü etrafınızdakileri etkileme ve çekme konusunda doğal bir yeteneğe sahipsiniz.

Geriye bir bakın, diğer çocuklara önderlik ettiğinizi ve sizinle oynamaları için onları kendinize kolaylıkla çekebildiğinizi hatırlıyorsunuz değil mi? Siz isteklerinizin peşinden giden, istediği şeyleri gerçekleştirme konusunda becerileri olan birisiniz. Gerçek liderlere dikkat edin, serçe parmaklarının uzun olduğunu görürsünüz.

Ancak, benmerkezcisiniz. O yüzden başkalarının ihtiyaçlarını ve duygularını da gözeterek hareket etmelisiniz. Sizi seven insanların duygularını görmezden gelmeyin. Lidersiniz dedik, tedbirli olmak liderliğin kanında var. Tedbirli hareket edin ve fazla enerjinizden kurtulmak için doğadan faydalanın. Doğayla iç içe olacağınız aktivitelerde bulunabilirsiniz.