Saatler geri alınacak mı? İki yıl önce kalkan kış saati uygulaması yeniden başlıyor mu? Yoksa sabit saat uygulaması devam edecek mi? Herkes merak ediyor.

Türkiye, diğer Avrupa ülkeleri gibi, güneş ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla yıllardır yaz saati uygulamasına geçerek ilk baharda saatleri bir saat ileri alır ve sonbaharda da yeniden saatleri geri alırdı. Ancak 2016 yılında kalıcı yaz saati uygulaması geçildi ve saatler artık geri alınmamaya başladı. Böyle olunca hava daha geç karardı ancak sabah işe, okula gidenler zifiri karanlıkta okula gitmeye başladılar.

SAATLER GERİ ALINACAK

Bu nedenle sonbahara girdiğimiz şu günlerde en çok sorulan soru “2018’de saatler geri alınacak mı?” oldu. Cevabı baştan verelim: Evet alınacak.
Bakanlık, 2016 yılından itibaren uygulanan kalıcı yaz saati uygulaması yani kışın saatlerin geri alınmaması sebebiyle 2 yılda büyük tasarruf elde ettiğini söylese de vatandaşlar bu uygulamaya alışamadı. Bunun üzerine geçen yıl 23 Ekim günü çıkan bir kararla son kez kalıcı yaz saati uygulaması yapılacağı aktarıldı. Yani bu karara göre 2018 sonbaharında kış saati uygulamasına geri dönülecek.

İşte o kararname;

2018'de saatler geri alınacak mı?

SAATLER NE ZAMAN GERİ ALINACAK?

Eğer bu kararname  ile ilgili meclisten yeni bir bozucu karar gelmezse bu yıl 2 senedir uygulamadığımız kış saatine geri döneceğiz. Herhangi bir aksi karar çıkmazsa; 28 Ekim 2018 Pazar günü saat 04.00’da saatler 1 saat geri alınacak.

4 Adımda Baklava Nasıl Kesilir?

 

İnsülin Direncine Karşı Bitkisel Çay

insülin direncine karşı

Hacamat Nedir? Yararları Nelerdir? Zararı Var mıdır?

 

Misel Su ile İkisi Bir Arada: Makyaj Temizleme + Nemlendirme

misel su

 

Her Gün 5 Saniye Bu Noktaya Basın! Mucizeyi Yaşayın!

akupunktur noktaları