Pasta Cila Ne İşe Yarar?


Pasta Cila

Halk arasında işlevleri farklı iki işlem aynı işlevi görüyor gibi anılsa da aslında birbirlerinden oldukça farklıdırlar. Pasta cila uygulamasını gerektiren birçok sebep var. Dikkatsiz araç kullanımı, aracı yeteri karar koruyamama, özen gösterememe gibi. Araç kullanımından kaynaklandığı gibi dış etmenler tarafından da maruz kalınan durumlar elbette vardır fakat araç yeteri kadar korunduğu takdirde bu sıkıntılar da minimuma inecektir. Pasta cila işlemi uygulanırken aracın gölgede bir yerde olması gerektiğini de belirttikten sonra aşamalarına gelin hep birlikte bakalım. Öncelikle bu işlemelerin ne işe yaradığını belirtelim, sonrasında da genel bir bilgi sunalım.

Pasta Cila Ne İşe Yarar?

Pasta İşlemi: Pasta cila olarak anılan ama ciladan çok farklı bir göreve sahip olan pasta işlemini açıklama ile başlayalım. Arabanızda oluşan çizik, oksitlenme vb sorunların giderilmesi için pasta işlemi uygulanır. Günlük hayatta arabaların çizilmemesi neredeyse yok. Araç sayısının ve yahut hatalı kullanımların yol açtığı küçük araç hazarları için çoğunlukla pasta işlemi kullanılır. Diğer kullanım sebeplerinden biri ise araç yüzeyinin sürekli kuş pisliği ile temasıdır. Kuş pisliği zamanla aracınızda oksitlenmeye yol açar ve pasta kullanımını gerekli kılar.

Pasta işlemi her ne kadar basit bir işlem gibi görünse de aslında oldukça dikkat isteyen bir iştir. Ufak bir hata aracınızın estetik görüntüsüne zarar verebilir. Hatalı yapılan pasta işlemi aracınızın ikinci el piyasasını da düşürebilir. Bu sebepten dolayı mümkünse işlemi işin ehli birinin yapması önerilir. Pasta işlemi ile boya üzerinde aşındırma yapılarak çiziklerin giderilmesi amaçlanır. Pasta işlemini uygulayacağınız alanı öncelikle temizlemeniz gerekiyor.

Pastayı uyguladıktan sonra tekrardan hafif bir temizlik gerekmektedir çünkü ardından cila işlemi uygulanacaktır.Cila İşlemi: Pasta uygulaması yapıldıktan sonra aracın daha iyi bir görünüm alması için mutlaka cila işlemi uygulanmalıdır. Aşındırılan yüzey pasta sonrası temizlenir ve tekrardan temizlenen yüzeye ise cila çekilir. Cila, aracın üzerindeki mat görüntünün ortadan kalkmasına ve aracın hasarsız bir görünüm kazanmasına olanak sağlar. İlerleyen zamanlarda aracın satış aşamasında işinizi kolaylaştıracak etmenlerden biri olarak öne çıkacaktır.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe