El Değdirmeden Ocak Izgarası Nasıl Temizlenir?


Ocak Izgarası

Ocak Izgarası temizlemek mi? Hangi deterjanı kullanırsanız kullanın, ne kadar fırçalarsanız fırçalayın tam anlamıyla temizlenmez. Ama şimdi el değdirmeden temizlemek mümkün.

Nasıl mı?

Amonyakla tabii ki… Hemen “nerden bulacağım amonyağı” demeyin, çünkü eczanelerde satılıyor. İhtiyacınız olan şeyler amonyak ve ızgaraları içine koyacağınız kilitli poşet.

ocak ızgarası
Daha önce şu fotoğrafını gördüğünüz ocak ızgarasını el değdirmeden temizleyeceksiniz desek inanır mıydınız? Ama amonyakla tam da böyle temizleniyor.

Ocak ızgarasını kilitli poşetin içine koyun ve 1/4 (çeyrek) su bardağı amonyağı da poşete döküp, hemen poşetin kapağını kapatın. Amonyak hemen buhar salmaya başlayacaktır. Buharı solumayın. Poşeti balkona koyun. İçeride de tutabilirsiniz ama poşetten bir sızıntı olursa amonyak dumanı içeride kalacaktır. Bunu istemeyiz.

ocak ızgarası

Ve ertesi gün poşetten çıkarın. Bir süngerle silin. İşte bu kadar, gördüğünüz gibi Ocak Izgarası ilk aldığınız günkü gibi tertemiz.

ocak ızgarası

Oysa bu yazının başında el değmeden ocak ızgarasının temizleneceğine pek de inanmamıştınız değil mi? İşte öncesi ve sonrası;

ocak ızgarası

 


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe