Migren için Muz Kabuğu Kullanın!


migren

Migren için alternatif yöntemler

Milyonlarca insan migren nedeniyle çektikleri şiddetli baş ağrısının acısını biliyor. Zonklayan ağrı, mide bulantısı, ışığa duyarlılık, boyun ve sırt gerginliği – bunlar çoğu kişinin aşina olduğu belirtilerdir. Aspirin, Aleve veya Excedrin gibi birçok reçetesiz tedavi mevcut olsa da, bu ilaçlar genellikle işe yaramaz veya daha da kötüsü, midenizi rahatsız eder. Neyse ki, baş ağrılarını hafifletecek ve sizi en iyi formda tutacak birkaç doğal çözüm var.

MİGREN İÇİN ALTERNATİF YÖNTEMLER

migrenLavanta Yağı:
6 bardak suyu kaynatın ve yaklaşık sekiz damla lavanta yağı ekleyin. Nefes alırken gerilim baş ağrılarını hafifleten yatıştırıcı bir buhar oluşturun. Ayrıca, şakaklarınıza birkaç damla lavanta yağı ile masaj yapabilirsiniz.

Alman papatyası (Feverfew):
En yaygın olarak ekstrakt veya ek olarak sağlanır, ancak çay olarak da mevcuttur. Araştırmalar, Alman papatyası almanın migreni önleyebileceğini ve tedavi edebileceğini göstermiştir.

Muz ve Buz Kompresi:
Mayo Clinic’e göre, migren ağrınız olduğunda, başınıza ve boynunuza soğuk kompres uygulayın. Alnınıza bir muz kabuğu ile birlikte buz uygulayın. Cildiniz fazladan potasyum emer ve kendinizi çok daha iyi hissedersiniz.

Tansiyon neden düşer?

Kafein:
Baş ağrısı çeken biri olarak kafeinin ağrınızı durdurmaya yardımcı olabileceğini zaten biliyor olabilirsiniz. Aslında, baş ağrısına yönelik birçok ağrı kesici ilaç, etkin bir bileşen olarak kafeini içerir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Kafein kendi başına migreni tetikleyebilecek iltihabı azaltır. Kafeini reçetesiz satılan bir baş ağrısı ilacıyla birleştirdiğinizde, daha hızlı rahatlama hissedeceksiniz, yüzde 40 daha etkili olduğu bildirildi ve tedavi tek başına bir ağrı kesiciden daha uzun süre çalışmaya devam edebilir. Bununla birlikte, kafeine bağımlı olmanın çok kolay olduğunu ve düzenli kullanımda, normal dozunuzu kaçırırsanız, kafeine çekilme nedeniyle baş ağrılarına neden olabileceğini unutmayın.

Keten tohumu
Enflamasyonun neden olduğu tekrarlayan baş ağrıları, diyetinizdeki omega-3 yağ asitlerinin miktarını artırarak tedavi edilebilir. Öğütülmüş keten tohumu ve keten tohumu yağı omega-3’lerde yüksektir. Çorba veya salataya öğütülmüş keten tohumu eklemeyi deneyin veya salata sosu için bir baz olarak keten tohumu yağı kullanın.

Tereyağı
Günde iki kez hap şeklinde 50 ila 75 miligram tereyağı (veya petasit) almak, kanıtlanmış bir migren ilacıdır. Tereyağı beyne daha iyi kan akışını teşvik eder.

Eesleğen yağı
Fesleğen yağı, doğal bir kas gevşetici olarak çalışır ve kas ağrısı ve gerginlikten kaynaklandığında baş ağrılarını hafifletmeye yardımcı olabilir. Kaslarınızı gevşetmek ve migreni hafifletmek için yemek pişirirken zeytinyağı yerine fesleğen yağı kullanın.

Uçuğa En İyi Gelen 5 Uçuk Kremi

Karabuğday
Karabuğday, migrenden kaynaklanan baş ağrılarının başlıca nedeni olan iltihabı azalttığı kanıtlanmış bir flavonoid olan mükemmel bir rutin kaynağıdır. Karabuğday sağlıklıdır ve hazırlanması kolaydır. Bugün diyetinize ekleyin.

Zencefil
2014 yılında yapılan bir araştırma, zencefil kökü tozunun, yaygın olarak reçete edilen bir migren ilacından daha az yan etki ile karşılaştırılabilir faydalara sahip olduğunu gösterdi. Zencefil ayrıca baş ağrısını uzak tutmaya yardımcı olacak anti-inflamatuar özelliklere sahiptir.

Bu doğal tedavilerin yanı sıra migreninizin sıklığını ve şiddetini azaltmak için yaşam tarzı değişiklikleri yapabilirsiniz. Diyet değişiklikleri, daha rahat bir yaşam tarzının yanı sıra yardımcı olabilir. Kendinizi bir masajla şımartın. Gerginliği ve stresi azaltmak için yoga veya meditasyon yapmayı deneyin. Baş ağrınız aşırı ve kalıcı ise akupunktur veya biofeedback tedavilerine bakmak isteyebilirsiniz. Yine de büyük olasılıkla, baş ağrılarınızı dindirmek için bu kadar uğraşmanıza gerek kalmayacak. Reçetesiz satılan ilaçlara ulaşmak yerine bu sekiz doğal çareyi deneyin.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.