Küvetin Kenarındaki Siyahlıklar Nasıl Çıkar?


küvetin kenarındaki siyahlıklar

Küvetin kenarındaki siyahlıklar hepimizin sinirini bozuyor, biliyoruz. Ovuyoruz, siliyoruz çıkmıyor, çıkmıyor. Peki nasıl çıkacak bu siyahlıklar?

Küvetinizin kenarı siyahlaştıysa eminiz bir süredir bu sorunla boğuşuyorsunuzdur. Çünkü bu siyahlıktan kurtulmak hiç de kolay değil. Halbuki birkaç püf noktasıyla yok edebilirsiniz. Sizin için araştırıp derledik.

KÜVETİN KENARINDAKİ SİYAHLIKLAR NASIL ÇIKAR?

1 – Pamuğu uzunlamasına şeritler haline getirin ve çamaşır suyuna batırın. Sonra bunları küvetin kenarındaki siyahlıkların üzerine yerleştirin. Siyahlıkların tamamının kapandığından emin olun. Ve bu şekilde 1 gece bekletin. Ertesi sabah sildiğinizde siyahlıkların çıktığını göreceksiniz. Ancak çamaşır suyu sadece küf lekelerini çıkarır. Küf sporlarını ortadan kaldırmaz. Bunun için de kenarlara sirke sıkarak biraz bekletirseniz, bir daha küflenme olmayacaktır.

2. Forumlarda siyahlıkları  çıkarmak için önerilen ikinci yöntem elde yıkamak için kullandığımız bulaşık detarjanıyla ilgili bölgeyi fırçalamak. Çok işe yaradığını söylüyorlar.

3- Küvetin kenarındaki siyahlıklar için önerilen diğer bir yöntem ise “sihirli su”… Her markette bulacağınız mavi ya da pembe renkteki sıvıyı küvet kuruyken siyahlıkların üzerine döküp fırçalayın, sonra yarım saat daha bekleyip yeniden fırçalayın. Siyahlıkların yok olduğun göreceksiniz.

 

SİYAHLIKLARIN BİR DAHA OLUŞMASINI ENGELLEMEK İÇİN

Son olarak, küfürün birkaç önleyici tedbiri kullanarak banyoda büyümesini önleyin.

Banyoda sirke bulundurun. Her duştan sonra küvete sıkın. Kokudan kurtulmak için de camı açın tabii 🙂

Her duştan sonra camı açın, böylece kalan buhar çıksın ve içerideki hava kurusun

Her duştan sonra fayansları çek çekle kurutun.

Düzenli aralıklarla temizlik yapın. Her gün kullanmasanız bile ayda bir sirke ile temizlik yapmayı ihmal etmeyin.

 

 


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe