Közlenmiş Patlıcan Kolayca Nasıl Soyulur? 30 Saniyelik Yöntem (VİDEO)


Közlenmiş Patlıcan Kolayca Nasıl Soyulur

Patlıcan Türk mutfağının olmazsa olmazı… Hele de közlenmiş patlıcanın lezzetine doyum olmuyor. Ama soyması bir çile? Peki közlenmiş patlıcan kolayca nasıl soyulur? İşte size 30 saniyede patlıcanı soyabileceğiniz bir yöntem.

Canınız patlıcan salatası mı çekti? Ya da dur bir hünkar beğendi yapayım dediniz… Ya da mangal yaparken attınız patlıcanları da köze… Patlıcanlar çıtır çıtır közlendi ama şimdi bunları kim soyacak? Közlenmiş patlıcanı çeşit çeşit soyma yöntemleri var tabii.. Soğuduktan sonra kabuklarını tek tek elinizle temizlemek yada ortadan ikiye yarıp içini kaşıkla çıkarmak gibi…

Ancak şimdi size göstereceğimiz yöntemi biz de ilk kez gördük ve denedik: Közlenmiş patlıcanı streç film yardımıyla soymak!

NASIL YAPILIR?

  • Bunun için ilk olarak streç filminizi kesme tahtasının üzerine serin.
  • Közlenmiş patlıcanı streç filmin üzerine koyun ve patlıcanı filmle sıkıca birkaç kez sarın

Közlenmiş Patlıcan Kolayca Nasıl Soyulur

  • Patlıcanı tepesinden kesin
  • Şimdi en can alıcı noktasına geldik: Streç filme sardığınız patlıcanı dibinden yukarı doğru ittirerek sıkmaya başlayın!

közlenmiş patlıcan kolayca nasıl soyulur

  • Patlıcanın içinin dışarı doğru çıktığını göreceksiniz!

İŞTE KÖZLENMİŞ PATLICANI 30 SANİYEDE SOYMA YÖNTEMİ

 

View this post on Instagram

 

A post shared by pemmbe.com (@pemmbecom) on

Peki bu yöntemde patlıcanın içi tamamen boşalıyor mu?

Editörlerimiz bu yöntemi denediler ve patlıcanın içinde hiç iç kalmadı. Ancak patlıcan iyice yumuşamıştı. Siz de deneyimlerimizi yukarıdaki instagram postumuzun altında aktarabilirsiniz.

Bizi Instagramdan takip etmeyi unutmayın: https://www.instagram.com/pemmbecom/ 

 


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.