Kore Güzellik Rutini: Porselen Cilt İçin 10 Adım


Mucizevi görüntü, ışıltılı cilt, mükemmel ten rengi: Koreli kadınlar adeta gençliğin ve güzelliğin şifresini çözmüş gibiler. Onların güzelliklerine kayıtsız kalmak mümkün değil. Peki sırları ne? Sizin için araştırdık ve porselen bir cilt gerekli olan 10 adımı öğrendik: İşte Kore güzellik rutini 

(Bu arada Kore güzellik ürünleri tüm Gratis ve Watsons’larda satıldığını belirtelim)

1. Yağ bazlı makyaj temizleyicisi kullanın

Makyajı iyi çıkarmak için temizleyici süt yeterli değildir. Zaten makyajı temizledikten sonra uyuyup uyandığınızda yastığınızdaki maskara izi de bunu kanıtlar. Makyaj çıkarmak için en iyisi yağ bazlı ürünler kullanmaktır. Pamuklu ped üzerine küçük bir miktar yağ bazlı makyaj temizleyici uygulayın ve yüze ve boynunuza hafifçe masaj yapın.

2. Su bazlı temizleyici ile devam edin

Ardından su bazlı bir makyaj temizleyicisi kullanarak yüzünüzdeki makyajdan kalan son izleri de silin.

3. Peeling yapın

Yumuşak ve parlak bir cilde sahip olmak ve ölü hücreleri yok etmek için peeling çok önemlidir. Cilt tipinize uygun bir peeling alın ve haftada bir kez uygulayın.

4. Tonik kullanın

Tonik temiz bir cilt için en vazgeçilmez üründür. Bu yüzden Kore güzellik rutini içinde de yerini alır. Makyajınızı temizledikten sonra yüzünüze uyguladığınızda cildinizin nefes almasını sağlar.

5. Eksra nemlendirici serum sür

Bu adım birçok kadın tarafından es geçilse de çok önemlidir. Cildi yeniler, iki kat nemlendirir ve yaşlanma etkilerini geciktirir. O yüzden 6. adım olarak eksra nemledirici bir serum uygulayın.

6. Peynir kremi kullanın

Kore Güzellik Rutini

Bu kremin içerisinde gerçekten peynir var. Peynir altı suyuyla imal edilen kremi yüzünüze sürer misiniz bilinmez müşterilerin geri bildirimlerine göre, bu kremin nemlendirici ve canlandırıcı özellikleri inanılmaz.

7. Kumaş maskeler kullanın

Kumaş maskeleri Kore güzellik rutininin bir başka önemli ürünüdür. Kullanımı son derece kolay olan ürünü haftada bir kez kullanmanız yeter. 15 – 20 dakika sonra hemen farkı göreceksiniz.

Kore Güzellik Rutini

8. Göz çevresi unutma

Göz bölgesinin çok hassas olduğunu ve bunun doğru ürünlerle tedavi edilmesi gerektiğini unutmayın. İhtiyacınız olan şey, tahriş etmeden nemlendiren bir ürün. Her gün uygulamanız önemli.

9. Nemlendirici uygulayın

Nemlendirici seçimi çok önemlidir: Cildinize uygun olan nemlendiriciyi her gün, sabah ve akşam uygulamak gerekir. Bu esastır.

10. Cildi güneşten koruyun

Koreli kadınların belki de en sıkı uyguladıkları güzellik rutini yüzlerini güneşten korumak… Sadece birkaç dakika için evden çıkacaklarsa bile güneşten ciltlerini korumak için önm korumak . Sadece bu şekilde cildin yaşlanmasını önleyebilir ve yaşlanma belirtileriyle savaşabiliriz.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe