Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?


Kısa Boy

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Atalarımız her ne kadar “Bodur tavuk her dem piliçtir” dese de kısa boylu kadın olmak her zaman avantajlı olmayabiliyor ne yazık ki. Ancak doğru kıyafet seçimi ile kısa boyunuzu bir nebzede olsa uzun gösterebilirsiniz. Dış görünüş insanların özgüvenini oluşturması açısından son derece önemli. Özellikle kadınların kendileriyle barışık ve mutlu olabilmeleri için özgüvenli olmaları şart. Bunun yolu ise dış görünüşü iyileştirmekten geçiyor. Evet boyunuzu ergenlikten sonra uzatmanız pek mümkün görünmüyor ama ufak tefek hileler ile uzunmuş gibi görünmek hiçte zor değil. Önemli olan doğru parçaları doğru şekilde kombin yapmak. Size bu konuda yardımcı olacak bu yazıyı sonuna kadar okumanızda fayda var.

Kısa Boy

Üst ve Alt Orantısı

Kısa boylu kadınların en büyük korkusu tıknaz görünmektir. Bunu önlemek için üst ve alt kıyafetlerinizin boyu önemlidir. Örneğin, üzerinize giydiğiniz bluzu pantolon veya eteğinizin içine sokmadan kullanırsanız, üst bedeniniz uzun alt bedeniniz kısa görünecektir. Oysa tam tersi içeri sokarak kullanırsanız bacak boyunuz olduğundan daha uzunmuş gibi bir görüntü elde edeceksiniz. Bu da sizi genel olarak daha uzun gösterecektir.

Kısa Boy

Uzun Ceketlerden ve Paltolardan Kaçının

Uzun ceketler, blazerlar ve paltolar kısa boylu kadınların uzak durması gereken parçalar arasındadır. Çünkü bu ceketlerin içinde adeta kaybolacak ve olduğundan çok daha kısa görüneceklerdir. Bu nedenle ceket ve palto seçiminde her zaman kısa olanlara gidilmelidir. Böylece bacak boyu kesilmemiş olur.

Küçük Çantaları Kullanın

Kısa boylu kadınlar için büyük çantalar iyi bir fikir değildir. Belirgin şekilleri olan küçük çantalar çok daha iyi bir seçimdir. Sırt çantası seçerken de basık görünmemek için küçük olanları tercih edilmelidir.

Bantlı Ayakkabılar Kısa Gösterir

Kısa Boy

Bantlı ve şeritli ayakkabı kullanmak bacak boyunuzu keser. Birde bu ayakkabılar koyu renklerde ise bacaklarınızı adeta ikiye böler. Bu yüzden şeritli olmayan ayakkabılar bacak boyunuzu kesmediği için daha uzun görünmenizi sağlar. Ama yok ben bantlı ayakkabılardan vazgeçemem diyorsanız eğer ten rengi olanları seçmeniz daha iyi olacaktır. Teninizle bir bütünmüş gibi duran bu ayakkabılar sanki ayağınıza bir şey giymemiş gibi duracağı için bacak boyunuzu kısaltmayacaktır.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe