Kirlenen Ev Kapıları Patatesle Tertemiz Oluyor


Ev Kapıları Patatesle Tertemiz

Kirlenen ev kapıları patatesle tertemiz oluyor. Bu söylediğimize inanın, hatta patates sadece kapıları temizlemiyor. Birçok yerde temizleme malzemesi olarak kullanabilirsiniz.

Elleriniz ahşap kapılar üzerinde nasıl da kötü izler bırakır. Hele de kapılarınız beyazsa ve evde de çocuk varsa… Birçok temizlik malzemesi de ahşapa zarar verir. Ama artık kolayı var. Patatesle temizleyeceksiniz.

Ev Yapımı 4 Bulaşık Makinesi Deterjanı

PATATESLE KAPILARI VE AHŞAPLARI TEMİZLEME

Ahşap eşyalarınızı temizlemek için yapacağınız işlem şundan ibaret: Çiğ patatesi ortadan ikiye bölün ve lekeli bölgeye hafifçe sürün. Lekeler yok olacak ve ahşap eski haline dönecektir.

Kapınız koyu ahşapsa patatesle temizledikten sonra iki çorba kaşığı çayı kaynar su içine atın. Soğuduktan sonra çaylı suyla kapılarınızı ovun. Pırıl pırıl olacak.

PATATES İLE PAS SÖKME

Patatesi aynı zamanda pas çözmekte de kullanabilirsiniz. Bunun için 2 yöntem öneririyoruz:
1.Patates ve kabartma tozunu
karıştırın. Oksalik asit ve kabartma tozu oksitlenmiş demirin çözülmesi için reaksiyona girecek ve pas anında çözülecektir.

2. Bulaşık sıvısı ve patates ile pas sökme yöntemi…Bulaşık sıvısı zayıf alkali bir üründür. Yüzeye bir tabaka sürülür. Patates içerisindeki potasyum ve bulaşık sıvısı alkali pas sökme yöntemi olarak kullanılabilir. Çok mucize beklemeyin fakat hafif paslarda etkilidir. Tekrar pas yapma konusunda ise oldukça uzun süre paslanmadan dayanır metal.

SOĞAN KOKUSUNDAN KURTULMAK İÇİN

Ellerinize sinen soğan kokusundan haşlanmış patatesle kurtulabilirsiniz. Ellerinizi haşlanmış patatesle ovun. Bu işlem kokuları alıp götürecektir.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe