Kabızlık İçin Karbonatlı Su


kabızlık

Yaş ve cinsiyet fark etmeksizin herkesin yaşayabileceği sorunlar arasında kabızlık problemi yer alıyor. Katı yiyecek tüketiminin fazla olması, lifli gıda tüketiminin az olması veya su tüketiminin az olması gibi sebeplerden ötürü kabızlık sorunu yaşayabilirsiniz. Kabızlık sorunu yaşadığınız zaman çareyi hemen ilaçlarda aramanıza gerek yok aslında. Elbette durum ciddiyetini koruyor ve kabızlık probleminin üstesinden bir türlü gelemiyorsanız doktorunuza başvurmanızda fayda var fakat öncesinde evde kendinizin başa çıkabileceği birçok yöntem var. Bu yöntemlerin en bilineni karbonatlı su karışımı olacaktır. Sadece karbonat su karışımı da değil aslında. Karbonatın yanı sıra kullanabileceğiniz unsurlar elma sirkesi ve limon suyu. Tariflerine aşağıda ulaşabilirsiniz.

•Karbonat-Su Karışımı: Bir çay kaşığı karbonatı bir bardak ılık suyun içinde çözdükten sonra gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı haftada üç ila dört güne yayarak kullanmanızda fayda var.

•Karbonat-Limon Suyu Karışımı: Bir bardak ılık suyun içine bir çay kaşığı karbonatı ilave ettikten sonra çözülmesini bekleyebilirsiniz. Çözeltinin oluştuğundan emin olana dek karıştırmanızda fayda var. Hızlı ve heterojen bir çözelti elde edebilirsiniz. Sonrasında ise iki yemek kaşığı limon suyunu ılık suyun içine dökebilir ve ardından karıştırabilirsiniz. Kabızlık için karbonatlı limon suyu da size yardımcı olacaktır. Bu karışımı da yine hafta da üç ila dört gün kullanabilirsiniz.

•Karbonat-Elma Sirkesi Karışımı: Diğer tarifler ile aynı şekilde hazırlanan bu karışım da kabızlık sorununuza iyi gelecektir. Bir bardak ılık suyun içerisine bir çay kaşığı karbonat eklediğiniz ve üzerine iki yemek kaşığı elma sirkesi kattığınız takdirde karışımınız kullanıma hazır hale gelecektir. Elde etmiş olduğunuz bu karışımı haftada iki üç gün kullanabilirsiniz.

Kabızlık İçin Karbonatlı Su Karışımı Zararlı Mı?

kabızlık

Sağlık açısından herhangi bir engeli bulunmayan herkesin kullanabileceği bu karışımlarda sadece tuza duyarlı bireylerde sıkıntı yaratması olası durumlar arasında yer alabilir. Tansiyona ve kolesterole iyi gelmeme gibi bir durum söz konusu olduğu için bu karışımı kullanırken doktorunuza danışmanızda fayda var. Harici olarak herhangi bir sorun teşkil etmemektedir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe