Granit Mutfak Tezgahı Nasıl Temizlenir?


granit mutfak tezgahı

Granit mutfak tezgahı en çok tercih edilen malzemedir. Peki tezgahınızın şimdiye dek olmadığı kadar parlamasını ister misiniz? Bize kulak verin

Granit, mutfak tezgahı için çok popüler bir malzeme… Hem güzel, hem de zamansız bir görünüme sahip. Granit, estetik çekiciliğinin yanı sıra cazip bir seçim olabilir çünkü çok sert bir madde olduğu için ısı ve çiziklere karşı dayanıklıdır. Ama bu granit tezgahların hasara dayanıklı olduğu anlamına gelmez! Granit sert olabilir, fakat aynı zamanda çok gözeneklidir, bu da hasar ve renk değişikliğinden kaçınmak için bakıma ihtiyaç duyulduğu anlamına gelir.

GRANİT TEZGAH NASIL KULLANILIR?

Granit tezgahları düzgün bir şekilde muhafaza etmek için yapılması ve yapılmaması gereken şeyleri şöyle sıralayabiliriz:
1. Asitli veya sert temizleyiciler kullanmayın.
2. Limon, kireç, sirke, amonyak veya çamaşır suyu gibi maddelerle yapılan temizlik maddeleri tezgah üstündeki dolgu macununa zarar verebilir. Sızdırmazlık maddesi aşınırsa tezgahınızın boyanması, renk değişikliği gerekir. 3. Aşındırıcı temizleyiciler veya temizleme aletleri kullanmayın.
4. Fırçalamayın.
5. Granitinizi temizlerken mikrofiber bez kullanın.

EV YAPIMI GRANİT TEMİZLEYİCİ

Granit tezgahı ilk günkü gibi tutmak için doğru temizleyiciyi kullanmak gerekiyor. İşte size bir tarif:

Gerekli malzeme

1/4 fincan alkol
3 damla bulaşık deterjanı

Nasıl Yapılır?

Tüm malzemeleri sprey şişesine boşaltın ve karıştırmak için biraz sallayın. Karışımı tezgahınıza püskürtün ve temizlemek için temiz bir mikrofiber bez kullanın. Granitiniz şimdiye dek olmadığı kadar parlayacak.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe