Göz Rengini Ortaya Çıkaran Makyaj: Tüm Gözler Sizin Üzerinizde Olacak!


Göz Rengini Ortaya Çıkaran Makyaj

Gözler ruhun aynasıdır. Bu sözün doğruluğu dikkate alınınca neden güzel gözlerimizi daha dikkat çekici ve belirgin yapmayalım? Makyajı sadece kalbimizi dinleyerek değil ama gerçekten renklere uyarak yaparsak çok daha farklı sonuçlar alırız. Her rengin bir alıcısı var demek yanlış olmaz.

Haydi o zaman göz renginize neyin yakıştığına bakalım!

Mavi Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Mavi göze hangi far sorusunun cevabı morun her tonu olacaktır. İster en koyu ister en açık rengi olsun, mor farın her türlü mavi gözlerin üzerinde harika bir etkisi vardır. Ayrıca mavi göz makyajında en çok tercih edilen diğer far tonu da koyu ve dumanlı tonlardır. Gri far çok işe yarar.

Çok koyu olmayan kahverengi ve morların bulunduğu bir far paleti sizin için çok yararlı olacaktır.

Kuyruklu eyeliner mavi gözlere en çok yakışan makyaj stillerinden biridir.  Ayrıca dumanlı makyaj da mavi gözleri ön plana çıkarır.

Mavi göze mavi far uygularken çok dikkat etmek gerekir. Direkt göz rengindeki tonda değil, daha açık ya da daha koyu mavileri kullanabilirsiniz.

göz rengini ortaya çıkaran makyaj

Yeşil Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Yeşil gözlüler için göz makyajı nasıl olur? sorununun tek bir cevabı yok. Eğer gözlerin yeşil cildin açıksa, soft ve açık pempe ton farlar kullanabilirsin. Ancak buğday tenli ve yeşil gözlüysen mor, mürdüm tonlarda far da kullanabilirsin. Gözlerine ışıltı katmak için içinde ufak simler olan pembe, bakır tonlarında farlar işe yarayacaktır.

Yeşil göze yeşil makyaj yapmak istediğinde gözünün tonunda far kullanmamalısın. Gözünün tonundan açık ya da koyu yeşiller, grinin yeşil tonları, metalik gri, gümüş tonlarına yönelebilirsin. Kahve ve toprak tonları da yeşil göze iyi giden farlardır.

Göz Rengini Ortaya Çıkaran Makyaj

Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz makyajı konusunda en şanslı renk kahverengidir. Kahverengi gözle tüm tonlar uyumlu durur. Mor, yeşil, lacivert ve açık kahve ile çok iyi sonuç alırsınız. Göz rengini kendi gözünüzün renginden daha koyu bir eyeliner kullanarak belirginleştirebilirsiniz.

Ayrıca toprak tonları, bakır ve altın tonları da gözlerinizi ön plana çıkaracaktır. Işıltılı ve sedefli farlar gözünüzdeki sıcaklığı ortaya koyar.

Ancak açık kahve gözler, koyu kahve ve siyah farlardan uzak durmalı…

Göz Rengini Ortaya Çıkaran Makyaj

Ela Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Ela gözler zaten altın gibi parlamaya hazırdır bu yüzden tüm göz kapağını altın tonlarla kaplarsanız göz alıcı bir sonuca ulaşırsınız. Çünkü elanın içindeki tüm parlak ve toprak tonlarını ortaya çıkarır.

Ayrıca koyu bir mor ela rengin zıt tonu olduğu için ikisini birleştirmek güzel bir kontrast yaratır. Bu makyajı hacimli kirpiklerle birleştirirsen göz alıcı olursun.

 

Kuyruklu eyeliner ela gözlere çok yakışır. Gözün iç kısmına krem ışıltı, dışına bakır tonda bir far sürüp kuyruklu eyeliner’ını da çektikten sonra tüm gözler sende olacaktır.

Ela göze yeşil tonda makyaj yaparsan, gözün yeşile döner. Gözünün iç kısmına ve alt kirpik diplerine yeşil farı, dış kısnıma ve katlanma noktasına da kahve farı sürürsen mükemmel olursun.

Göz Rengini Ortaya Çıkaran Makyaj

Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe