En Eğlenceli Zeka Oyunu: Katil Kim?


zeka oyunu

Bu eğlenceli zeka oyunu bize hem eğlenceli vakit geçirecek, hem de beyin jimnastiği yaptıracak. Fotoğraflara bakın ve katili bulun. Biraz hayalgücünü çalıştır, kafana dedektif şapkanı tak. Cevap tam gözünün önünde…

SORU 1 – KATİL KİM?

Fotoğrafta, bir lokantanın tuvaletinde bir kadının öldürüldüğü olay yeri görüyorsunuz. Resme bakıp katilin kim olduğunu bulabilir misiniz?

zeka oyunu

CEVAP 1: Kadınlar tuvaletine dikkat çekmeden girebilecek tek kişi yine bir kadın olduğu için katil 3 numaralı kadındır.

SORU 2 – CİNAYET Mİ İNTİHAR MI?

zeka oyunu

CEVAP 2: İlk bakışta kadının elindeki silahı görünce “Bu bir intihar”dır diyebilirsiniz.  Ancak biraz daha detaylı baktığınızda silahın kadının sağ elinde olduğunu ve duvardaki kanın da kadının sağ tarafına sıçradığını görüyoruz. Kadının oturduğu yerde kendine ateş etmesi halinde bu neredeyse imkansıza yakın. Ayrıca kadının oldukça rahat bir şekilde sigarasını, kolasını açmış, masada bir şeyler yazmakta olduğunu görüyoruz. Elinde de sigara var. Bu bir intihar olsaydı, sigarasını sonuna kadar içerdi.

SORU 3: PEKİ KATİLİ ŞİMDİ BULDUN MU?

zeka oyunu

Cevap: Kurban sağ tarafından vurulmuş. Yani katil sol elini kullanan biri olmalı. Turuncu torbalı adam sağ eliyle parayı verdiğine göre o olamaz. Kadın sağ eliyle yazdığı için onu da eliyoruz. O zaman geriye kıyafetleri kontrol eden adam kalıyor. Sağ eli askıda olan adam sol eliyle kıyafetlere baktığına göre katil odur. 


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe