Evde Saç Boyama Nasıl Yapılır?


Saç Boyama

Evde Saç Boyama Nasıl Yapılır?

Özellikle evde saç boyama işlemi yapan kadınların en büyük sorunlarından biri de etrafa bulaşan boya lekelerinin nasıl çıkacağı konusudur. Boya kimyasal içeriği bakımından oldukça etken maddeler içerdiği için lekeleri çıkarmak bazen oldukça sorun olabilmektedir. En kolay leke cildinizden çıkan lekedir. En zoru ise kumaşlardan çıkabilmektedir. Fakat bu lekeleri çıkarmak imkânsız değildir. Doğru yöntemleri uyguladığınız takdirde lekelerden kurtulmanız mümkündür. Bu yöntemleri uygulamadan önce bilmeniz gereken bir şey daha varsa o da leke iyice yerleşmeden bir an önce çıkarma işlemine başlamanız gerektiğidir.

Evde Saç Boyama Nasıl Yapılır?

Ciltteki Saç Boyası Lekesi İçin Uygulanabilecek Yöntemler

Saç Boyama

Saçınızı boyarken illaki yüzünüze elinize boya bulaşabilmektedir. Bu boyalar kolay bir şekilde birkaç gün içerisinde geçebilmektedir. Fakat mümkün olan en kısa sürede geçmesini istiyorsanız şu yöntemleri deneyebilirsiniz. Zeytinyağına batırdığınız bir parça pamuk ile cildinizdeki lekeleri çıkana kadar silebilirsiniz. Eğer cildinizde çok fazla saç boyası lekesi varsa ve çıkaramıyorsanız boya kurumadan önce üzerine bol miktarda saç spreyi sıkın. Saç spreyinin içerdiği kimyasallar ile saç boyasının gücü kırılacaktır. Bu sayede de boya lekesini kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Bu yöntemleri denerken unutmamanız gereken bir şey daha var o da cildinizin hassas olup olmamasıdır. Eğer hassas cildiniz varsa bunları uygularken daha dikkatli olmanız gerekmektedir.

Koltuktan Saç Boyası Lekesi Çıkarma

Saç Boyama

Saç boyası lekesini çıkarmak istediğinizde boyanın kuruyup kurumadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Elbette yeni bulaşan ve kurumayan boya lekesi daha kolay çıkmaktadır. Kuruyan lekeler artık kumaş üzerine yerleştiği için çıkarması da oldukça zor hatta imkânsız olabilmektedir. Bunları bilerek bu yöntemleri uygulamanız sizin yararınıza olacaktır. Saç boyası lekesi ilk bulaştığında lekenin yayılmasını önlemek için ilk yapacağınız iş ıslak mendil ile silmek olmalıdır. Lekenin koltuk kumaşı tarafından emilmesini önleyecektir. Eğer ıslak mendiliniz yoksa bir beze dökeceğiniz bulaşık deterjanı ile de silebilirsiniz. Daha sonra bir kabın içerisinde beyaz sirke ile ılık suyu karıştırarak üzerinden fazlası alınan boyanın üzerine dökerek 5-6 saat kadar bekletin ve daha sonra temiz bir bezle silin. Dilerseniz sirkeli su döktüğünüz kısma karbonat da dökebilirsiniz. Çünkü karbonat da lekeleri çıkarma da etkili bir yöntemdir.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe