Son Zamanların En Popüler Güzellik Trendi: Evde Kalıcı Oje Nasıl Sürülür?


giphy1-3.gif

Son zamanların oldukça revaçta olan güzellik trendlerinden biri olan kalıcı ojeler evde de yapılabiliyor. 4-6 hafta arasında çıkmayan ve özel yöntemler kullanılarak sürülen kalıcı ojelerin üzerine normal ojeler sürmek ve bunları asetonla alttaki ojeleriniz zarar görmeden çıkararak kullanmak da mümkün.

Kalıcı Oje

Kadınları birkaç günde bir oje sürme derdinden kurtaran, bozulup soyulmayan ve çıkmayan bu ojeler pek çok kuaför ve güzellik merkezinde uygulanıyor. Ancak sağlık sebepleri nedeni ile buralara gitmek istemeyenler için kalıcı oje uygulamasında kullanılan malzemeleri ve yapılış yöntemlerini araştırdık.

Evde Kalıcı Oje Sürme Aşamaları

Kalıcı Oje
  1. Kalıcı ojelerinizi sürmeye başlamadan ilk olarak tırnak bakımınızı yapmalısınız. Manikür ve törpü işlemleri ile tırnaklarınızı şekillendirmeniz gerekir. Tüm tırnak yüzeylerinizi mat bir görüntü alana kadar parlatıcı törpünün sert kısmıyla törpülemeniz gerekmektedir.
  2. Törpüleme işi bittikten sonra kalıcı oje temizlemek için kullanılan mendillerle tırnaklarınızı temizlemek bir diğer önemli aşamadır.
  3. Base coat olarak adlandırılan şeffaf jeli sürerek UV/LED lamba altında 30 saniye kurutmalısınız.
  4. Bu işlemlerin ardından kalıcı ojenin ilk karı ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Tekrar lamba altında en az 30 en fazla 60 saniye süreyle kurutmanız gerekir.
  5. Son aşamada top coat adı verilen simli, şeffaf, mat, parlak ya da normal maddeyi, en üst kata sürerek tekrar lamba altında kurutmanız gerekecek.
Kalıcı Oje

Kalıcı Oje Setleri

Oldukça rağbet görmesi sebebi ile pek çok marka hazırlamış oldukları kalıcı oje setlerini piyasaya sürmüştür.

Kalıcı Oje

Törpü, kalıcı oje, UV/LED lamba, kalıcı oje mendili, base coat ve top coat içerikli olan bu setlerin fiyatları da oldukça uygun.

Kalıcı Oje Nasıl Çıkartılır?

Kalıcı Oje

Kalıcı ojeleri çıkarmak normal ojeleri çıkarmaktan daha zahmetlidir. İlk olarak tırnak yüzeylerindeki ojeyi törpülemeniz gerekir. Ardından asetonla ıslattığınız pamuk ya da pedlerle tüm tırnak yüzeylerini kaplamanız oldukça önemlidir. Alüminyum folyo ile hava almayacak şekilde parmak uçlarınızı sarmanız gerekir. 1o dakika kadar bu şekilde beklemenizin ardından ojeleriniz kazınarak çıkabilir hale gelecektir. Kazıma işleminden sonra tüm tırnak yüzeyinizi törpülemeniz gerekir. Ojelerinizi çıkarmak için hazır solüsyon ve jellerden de yardım alabilirsiniz


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe