Evde Hindistan Cevizli Şampuan Yapın


Evde Hindistan Cevizli Şampuan

Şampuanların içindeki katkı maddelerini öğrendikçe daha doğal temizlik malzemelerine yöneliyoruz. O halde siz de  evde hindistan cevizli şampuan yapın.

Artık kimse inkar etmiyor. Deterjanların, temizlik malzemelerinin ve şampuanlarının içinde kimyasal katkı maddeleri var ve bunlar hem çevreye, hem de sağlığımıza oldukça zararlı.

Hepimiz bu şampuanlara alternatif yollar aramaya başladık. Evet dışarıda organik şampuanlar satılıyor ancak evde yapabileceğimiz bir formül yok mu acaba?

Var tabii ki!.. Evde hindistan cevizli şampuan yapmanın adımlarını anlatacağız.

Evde Hindistan Cevizli ŞampuanGEREKLİ MALZEMELER

1/4 su bardağı hindistan cevizi sütü (Size daha önce hindistan cevizi sütü yapmanın tarifini vermiştik. Buradan bakabilirsiniz ya da satın alabilirsiniz)
1/3 bardak organik bebek şampuanı (Bebek şampuanı yerine aynı oranda kastil sabunu kullanabilirsiniz. Ancak sabun kullanınca saçlarda ağır bir his bırakıyor. O yüzden bebek şampuanı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.)
1 tatlı kaşığı E vitamini, zeytinyağı veya badem yağı
Kokusundan hoşlandığınız bir uçucu yağ (lavanta yağı, nane yağı, vs.)

NASIL YAPILIR?

Bir şişeye hindistan cevizi sütünü, bebek şampuanını, 1 tatlı kaşığı e vitaminini (zeytinyağı ya da badem yağı da olabilir), 15-20 damla uçucu yağı ekleyin ve iyice sallayın.

Ev yapımı hindistan cevizli şampuanınız hazır.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.