Göbek En Hızlı ve Pratik Nasıl Eritilir? En Etkili Göbek Eritme Hareketleri


göbek eritme hareketleri

Biz kadınlar genel olarak her şeyle problem yaşasak da en büyük derdimiz kilodur. Bu yazımızda da göbek ve göbek eritme hareketleri hakkında fikir alışverişi yapacağız.

Genel kilo dışında bölgesel kilo alma verme problemleri de yaşadığımız bir gerçek. Dışarıda ince bacaklı ama göbek bölgesi kalın ya da hiç göbeği olmayan lakin kalın bacaklı insanlara hep denk gelmişizdir.

 

göbek eritme hareketleri

Göbek Nasıl Oluşur?

Vücut yapınız göbek alıp vermede oldukça etkilidir. Mesela elma tipi vücutlu kadınların armut tipi vücutlulara göre göbek oluşma oranı daha yüksektir.

Göbek oluşumunun nedeni iç organlardaki yağlanmalardır ki bu da oldukça tehlikelidir. Yüksek kolesterol, kalp rahatsızlığı gibi ciddi hastalıklara neden olabilir.

Gün içinde hareketsiz kalmak, yememiz gerekenden fazlası vücuda almak, gazlı ve alkollü içeceklerin sürekli tüketilmesi göbek oluşumunda oldukça etkilidir. Göbek yapmak maalesef ki çok kolay ve hızlıdır lakin o göbeği eritmek biraz meşakkatlidir ve kesinlikle sabır isteyen bir süreçtir.

göbek eritme hareketleri

Göbek Nasıl Eritilir?

Öncelikle beslenme düzeninizi değiştirmelisiniz. Yağlı, unlu, şekerli, yüksek kalorili besinleri hayatınızdan çıkartabilmek bu yolda büyük bir adım olacaktır. Çünkü ne kadar egzersiz yaparsak yapalım, yeme ve içmemize dikkat etmezsek kilo verme süreci yavaşlar. Bu yüzden meyve, sebze, tam tahıllı ürünler, yağsız proteinlerle beslenmek göbek eritme sürecinde faydasını gösterecektir.

Yürüyüş ve koşu yapmak, göbek eritme hareketleri arasında başta gelir. Çünkü yağ yakımı ve bağırsak çalıştırmada oldukça etkilidir. Kalori yakımı arttırmanız bu süreçte oldukça etkili olacaktır. Bunun içinde vücudunuzdaki bütün kas gruplarını çalıştırmalısınız.

göbek eritme hareketleri

En Etkili Göbek Eritme Hareketleri

Göbeğimizden kurtulmak için yapmamız gereken göbek eritme hareketleri nelermiş onları inceleyelim.

Eğer spor salonuna gitmeye gücünüz ya da vaktiniz yoksa, birazdan anlatacağım hareketleri düzenli olarak yaparak göbeğinizden kurtulabilirsiniz.

  • Crunches (yarım mekik): Sırt üstü matınıza yerleşin. Sırtınızın ve belinizin rahat olduğundan emin olun. Ayaklarınızı yere sağlam basarak dizlerinizi bükün. Kollunuzu göğsünüzde çapraz tutun ya da başınızın arkasına yerleştirin. Karın bölgenizi sıkın (ki daha etkili olsun). Kalkma yatma hareketleri yapmaya başlayın. Yatarken nefes alın ve kalkarken verin. Yeni başlayanlara bu hareketi 25 kere 4 set halinde yapmanızı öneriyoruz.göbek eritme hareketleri
  • Bisiklet: Yerde sırt üstü yatmaya devam ediyoruz. Ellerinizi dirsekleri kırarak boyun bölgenize yerleştirin. Dizlerinizi 90 derece açı ile bükerek kaldırın. Karnınızı sıkın. Egzersiz boyunca sıkı durmasına dikkat edin. Sol dirseğinizi sağ dizinize yaklaştırın ve yatış pozisyonuna geçin. Sonra sağ dirseğinizi sol dizinize yaklaştırın ve tekrar yatış pozisyonuna geçin. Bu hareketleri tekrarlamaya devam edin. 15 kere 4 set halinde yapmanız halinde daha etkili olacaktır.
  • Bacakla çember çizme: Yere sırt üstü yatın ve ellerinizi vücudunuza yapışık biçimde yerleştirin. Sağ bacağınızı 180 derece yukarı kaldırın ve bükmeyin. Ayak parmak uçlarınızı tavana doğru uzatarak ayağınızın gerilmesini sağlayın ve öyle tutun. Karın kaslarınızı da sıkın ve ayağınızı o pozisyonda çember çizmeye başlayın. 60 saniye sağ ve 60 saniye sol bacağınız için hareketi 5-10 kere tekrarlayın.göbek eritme hareketleri
  • Plank: Yüz üstü yere uzanın. Dirseklerinizden destek alarak ayak parmak uçlarınızda durmaya başlayın. O pozisyonda dururken, karın ve kalça kaslarınızı sıkmaya çalışın. Bu pozisyona yabancı olan okuyucularımız 10 saniye durarak başlayabilirler. Kendinizi yormayın ki daha sonra vazgeçmeyin. Alıştıkça en az 30 saniye durmaya çalışın.
  • Dağcı tırmanışı: Plank pozisyonunda durun. Düz bir çizgide durmaya dikkat edin. Sağ ayağını yerden kaldırıp dizini bükerek sağ göğüs bölgene doğru yaklaştır ve tekrar başlangıç pozisyonuna dönün. Aynı şeyi sol ayak için de yapın. Sonra da bu hareketi koşar gibi hızlıca yapmaya başla. 25 kere 2 set halinde yapın.
  • Makas hareketi: Matınıza sırt üstü uzanın. Ellerinizi boynunuzda birleştirin ve başınızı omuz üstüne kadar kaldırın. Karnınızı sıkın. İki ayağınızı birden yerden yaklaşık 15 cm yukarı kaldırın. Sağ ayağınızı yavaşça daha yukarı kaldırın ve tekrar eski pozisyona getirin. Aynı hareketi sol ayağınızın içinde yapın. Daha sonra 15 kere 4 set halinde daha hızlı yapmayı deneyin.

Değerli okuyucumuz, sizler için en etkili göbek eritme hareketlerini bir araya getirdik. Eğer belinizde, sırtınızda ağrı ya da başka sıkıntılarınız varsa lütfen doktorunuza danışmadan bu hareketleri yapmayın. Bu hareketleri düzenli olarak yaparsanız en kısa sürede farkı göreceksinizdir. Sabırlı ve dirayetli olarak fit bir vücuda kavuşabilirsiniz.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.