Dünyaca Ünlü Modellerin Güzellik Sırları


modellerin güzellik sırları

Güzellik piyasasındaki kozmetik ürünler, modellerin güzellik sırları ve yapılan reklamlarla birçok insan kendisine nasıl bakacağını bildiğini düşünüyor. Ancak doğru ürünlere sahip olmak, onları gerçekten işe yarayacak şekillerde nasıl kullanacağını bildiği anlamına gelmez. Bu yüzden güzellik sırları ve püf noktaları asla yeterli değildir ve her kadının bilmesi gerekir.

modellerin güzellik sırları

Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Cilt, günlük saldırılara karşı en büyük engeldir, yani bizi kirlerden, güneş ışınlarından ve diğer pek çok temastan korur. Bu nedenle, yalnızca iyi yapılmış bir cilt bakımı sağlıklı olmamız konusunda ilk adımlardan biridir. Güzel, sağlıklı ve nemli bir cildin sırrı, elinden gelenin en iyisini ve senin için doğru olan bir rutine yatırım yapmaktır. Dünyaca ünlü top modellerin güzellik sırları bu rutinde yatıyor. 25 yaşından sonra dehidrasyon, kuruluk, elastikiyet kaybı ve kollajen liflerde azalmanın kendini göstermeye başladığını hatırlamakta fayda var. Bu belirtiler menopozdan sonra daha da artar.

modellerin güzellik sırları

Temizlik Günlük Olmalı

Makyaj yapmadan önce günlük cilt hijyeni rutini uygulanmalıdır. Bu eylem geceleri, yatmadan önce de tekrarlanmalıdır. Buna en az yüz sabunları, losyonlar, kremler, serumlar ve güneş kremi dâhildir.

İlk adımın cilde zarar vermeyen özel bir sabunla temizlemek gerekir. Daha sonra pamukla solüsyonu uygulayın. Bu adımdan sonra, cilt tonunu eşitlemenin yanı sıra, foto yaşlanmayla mücadeleye yardımcı olan ve daha fazla parlaklık sağlayan ayrıca modellerin güzellik sırları olan C ve E vitamini bazlı bir antioksidan serum kullanmak önemlidir. Bir sonraki adım, hormonal değişikliklerin neden olduğu kuruluktan mustarip bu cilt tipi için son derece önemli olan hyaluronik asit ve B5 vitamini içeren ürünlerle nemlendirilmeli.

modellerin güzellik sırları

Doğru Ürün Nasıl Seçilir?

Cildi uygun şekilde hazırlamaktan çok, dermisin tipine uygun ürünler kullanmak çok önemlidir. Modellerin güzellik sırları arasında en önem verdikleri uygulama budur. Olgun cilt, yavaş hücre yenilenmesinin yağ ve ter bezlerinin daha düşük üretiminin sonucu olarak kuru ve ince olma eğilimindedir. Bu, çizgiler makyaj ile daha belirgin hale gelir.

modellerin güzellik sırları

Makyajı Temizlemek Zorunlu

Günün sonunda makyajı çıkarmadan yatmayın. Önce nemli bir mendille, ardından makyaj temizleyici ile göz çevresi ve makyajın tamamı temizlenmelidir. Ama sadece makyajınızı çıkarmak yeterli değildir. Yüzünüzü bireysel dermisin tipine uygun sabunla yıkamak ve son olarak da profesyoneller tarafından önerilen ve modellerin güzellik sırları olan uyumlu bir kremle nemlendirmektir.

Cilde nemini geri kazandırmak, çizgileri yumuşatmak, makyajın sabitlenmesine ve kalıcı olmasına yardımcı olmak için su içmeyi ihmal etmeyin. Modellerin güzellik sırları arasında en önemli faktördür. Hiçbir kozmetik ürün, iyi bir bardak suyun içten dışa yaptığı gibi cildi dışarıdan içeriye nemlendiremez.

modellerin güzellik sırları

Birkaç Güzellik Sırrı

  • Koyu halkalardan kurtulmak için kırmızı ruj kullanın. Kapatıcı kitleri satın almak yerine, koyu halkaları kapatmak için ucuz kırmızı ruj kullanın. Turuncu/kırmızı renkler, kromatik ölçekte mavi/morun zıt renkleridir. Bu, kırmızının koyu halkaları yok etttiği ve cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olduğu anlamına gelir.
  • Parfüm sürmeden önce bileklerinize biraz vazelin sürün. Bu daha uzun süre dayanmasını sağlayacaktır. Vazelin yağı, parfümün kokusunun ciltte daha uzun süre kalmasına yardımcı olur.
  • Cildinizde bir parfümü test ediyorsanız, gerçek kokuyu hissetmeden önce kurumasını bekleyin. Parfüm uygularken hissettiğiniz ilk aroma, birkaç dakika sonra kaybolan üst nota olarak adlandırılır. Bu nedenle parfümün gerçek kokusunu hissetmek için kurumasını beklemelisiniz.
  • Saten yastık kılıfı kullanmak saçınızı korumaya yardımcı olur. Saten, pamuğun aksine saçın nemli kalmasına yardımcı olarak kurumasını önler. Modellerin güzellik sırları içinde dolgun ve nemli saçlara sahip olmaktır.
  • Göz çevresindeki torbalanmaların azalmasına yardımcı olması için göz kremlerini buzdolabında saklayın. Bu hassas göz bölgesini soğutmaya yardımcı olur.
  • Saçınızı kurutmak için havlu yerine tişört kullanın. Çok daha emicidirler ve saçınızı çok daha hızlı kuruturlar!

modellerin güzellik sırları

Kadınlar, tarih öncesi çağlardan beri, yaşadıkları zamanın onlara sunduğu kaynakları alarak güzelliklerini ışıldatmanın bir yolunu bulmuşlardır. Paleolitik çağda, yüze kırmızı killer ve doğal pigmentler uygulayarak kendilerini güzelleştirmenin yollarını bulmuşlardır. Bu yöntemler geliştirerek, güzelleşmek için çok çeşitli seçeneklerin bulunduğu günümüze kadar zaman içinde evrilmiştir.

Tarih yazan tüm kadınların onuruna, 2021‘in ortasında kullanılan birçok ritüelin ve ürünün kökenini keşfetmek için bugün size tüm zamanların en iyi güzellik sırlarını ulaştırmışlardır.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.