Cilt Kırışıklıklarını Gidermek İçin Uygulayabileceğiniz Doğal Yöntemler


cilt kırışıklıklarını gidermek

Ev yapımı, cilt kırışıklıklarını gidermek için tedavi yöntemi, yüz derisini daha genç tutmanıza olanak tanır. Doğal cilt bakım yöntemleri güvenli ve naziktir, bu nedenle hassas ciltlerde de kullanılabilirler. Erken cilt yaşlanmasının nasıl önleneceğini ve hali hazırda oluşmuş kırışıklıkların nasıl ortadan kaldırılacağı hakkında sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

 

cilt kırışıklıklarını gidermek

Kırışıklık Nedir?

Kırışıklıklar, çok hoş karşılanmayan, zamanın acımasız geçişiyle kuru ve çok elastik olmayan derilerin yüzeyinde oluşan kıvrımlar veya oluklardır. Doğal yaşlanma sürecinin yanı sıra genetik ve çevresel faktörler de kırışıklıkların ortaya çıkmasına katkıda bulunur. Sigara, alkol, stres, ışık radyasyonuna veya kimyasal maddelere maruz kalmanın yanı sıra, genel olarak vurgulanan yüz ifadeleri bunların arasında sayılmaktadır.

Kırışıklıklara Karşı Yüz Yağları

Biraz sebze yağları özellikleri ile cilt yaşlanmasına ve kırışıklıkların başlamasına karşı çok yararlı olan antioksidanlar açısından zengindirler. İşte bunların ne olduğu ve cilt kırışıklıklarını gidermek için nasıl kullanılacağı konusunu işleyeceğiz. Size önerdiğimiz doğal yöntemleri kullanarak cildinizde oluşan kırışıklıkları iyileştirebilir ve daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

cilt kırışıklıklarını gidermek

1. Argan Yağı

Argania Spinosa meyvesinden elde edilen argan yağı çok değerlidir, bu nedenle yarım litre üretmek için yaklaşık 50 kilo gerektiğinden altın yağı olarak da adlandırılır. Bu yağ, yağ asitleri bakımından zengindir ve elastiki özelliklere sahiptir. Argan yağı, cildin en derin katmanlarına bile yağ izi bırakmadan ulaşmayı başarır. Cilt kırışıklıklarını gidermek için cildinizi temizledikten sonra tek başına nemlendiricinize birkaç damla karıştırarak kullanılabilirsiniz.

cilt kırışıklıklarını gidermek

2. Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi, saç, tırnak ve deri için birden fazla kullanıma sahip olduğu bilinmektedir. İçerik bakımından zengin bir yağdır. E vitamini cilt hücrelerinin yenilenmesine ve ölü hücrelerin atılmasına yardımcı olur. Hindistan cevizi yağı katıdır, bu nedenle kullanılmadan önce ısıtılması gerekir.

cilt kırışıklıklarını gidermek

3. Avokado Yağı

Bu lezzetli meyvenin özünden elde edilen yağ, E Vitamini ve karotenoidler açısından zengindir ve yatıştırıcı özellikleriyle bilinir. Hatta sedef hastalığını hafifletmek için de kullanılır. Avokado antioksidan etkiye sahiptir ve kolajen üretimini uyarır. Bu bir serum olarak kullanılabilir veya kendi nemlendiricinize karıştırılabilir. Evde, cilt kırışıklıklarını gidermek için avokado maskelerinden yararlanılabilir.

cilt kırışıklıklarını gidermek

4. Kuşburnu Yağı

Kuşburnu yağı, yağ asitleri açısından zengin olduğu için cildin müttefikidir. A ve C vitamini bakımından zengindir. Bu, yara izlerinin görünümünü en aza indirmek için yaygın olarak kullanılır. Ancak oldukça zengin bir yağ olduğu için, yağlı cilde sahip olanlar için önerilmez.

Kırışıklıklar İçin Doğal Maskeler

Yüz cildinizi düzgün bir şekilde beslemek, yaşlanma sürecini engellemek ve cilt kırışıklıklarını gidermek için ev yapımı kırışıklık önleyici maskelere başvurmak en iyisidir. Cildi mükemmel bir şekilde nemlendirdikleri, sıkılaştırdıkları ve pürüzsüzleştirdikleri için güçlü bir kırışıklık önleyici etkiye sahip doğal bileşenlere dayanırlar.

cilt kırışıklıklarını gidermek

Yüz Maskesi Tarifleri

1. Badem Unu ve Bal İle Maske

Bu iki özel bileşenin birleşimi cildinizin anında daha iyi ve genç görünmesini sağlayacaktır. Bu maskeyi hazırlamak için ihtiyacınız olan:

1 yemek kaşığı badem unu,

2 yemek kaşığı bal,

2 yemek kaşığı limon suyu.

Tüm malzemeleri bir kâseye dökün ve kalın bir macun elde edene kadar her şeyi iyice karıştırın. Maskeyi iyi temizlenmiş bir yüze uygulayın ve yaklaşık 20 dakika bekletin. Dilerseniz yüz ve dekolte bölgesine de uygulayabilirsiniz. Durulamadan önce ölü hücreleri yok etmek için dairesel hareketlerle masaj yapın ve ılık suyla durulayın. Cilt kırışıklıklarını gidermek için haftada 3 kez tekrarlanabilir.

cilt kırışıklıklarını gidermek

2. Süt ve Bal Maskesi

Süt, nemlendirici özellikleri ile bilinir. Bu nedenle bal ile bir anti kırışıklık maskesi oluşturabilir ve tüm cilt tipleri için uygundur. Süt ve bal maskesini hazırlamak için,

3 yemek kaşığı bal

6 yemek kaşığı süt

Malzemeleri iyice karışana kadar karıştırın ve maskeyi temiz, kuru bir yüze uygulayın. 30 dakika bekletin ve ılık su ile durulayın. Maskeyi haftada 3 kez tekrarlayın.

cilt kırışıklıklarını gidermek

Kırışıklıklara Doğal Çözüm Evinizde

Cilt yaşlanmasını geciktirmek ve ilk kırışıklıkları yumuşatmak için doğal yöntemler, cilt kırışıklıklarını gidermek için güvenli ve etkili bir yoldur. Onlar sayesinde cilt daha uzun süre sıkı ve pürüzsüz kalabilir ve bu yöntemlerin kullanımı pahalı veya karmaşık değildir. Size önerdiğimiz doğal yöntemleri test etmeye ve kendi favori yöntemlerinizi günlük cilt bakım ritüellerine eklemeye değer. Düzenli kullanım ile sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.