Neden Çamaşır Makinesine Islak Mendil Atmalısın?


çamaşır makinesine ıslak mendil at

Neden Çamaşır Makinesine Islak Mendil Atmalısın?

Çamaşırlarla birlikte çamaşır makinesine ıslak mendil atmanın birçok avantajı var. Bunlar ne mi?

Çamaşırları makineden çıkardınız. Evet yıkanmış ama üzerindeki kıllar, tüyler, tozlar duruyor. Hele evcil hayvanınız varsa onların tüylerinden yıkayarak kurtulmak da pek mümkün değil. Peki o zaman ne yapmalı? Çamaşır makinesine çamaşırlarla birlikte ıslak mendil atmalı…

Uçucu Yağ

ISLAK MENDİLLER TÜYLERİ ÇEKER

Islak mendiller, giysilerden tüy ve tüylerin çıkarılmasına yardımcı olur. Küçük kumaş, kürk ve saç parçalarını temizleyen bir emici görevi görürler. Tüm bu parçacıklar ıslak mendillere yapışır ve sonuç olarak giysiler çok daha temiz görünür ve tüm bu kalıntıları giysilerinizden kendiniz toplamak zorunda kalmazsınız.

Uçucu Yağ

KAÇ TANE ISLAK MENDİL ATILMALI?

Uçucu Yağ

Çamaşır makinesine 3’ten fazla ıslak mendil koymayın. Tambur dönmeye başladığında, bezler giysilerle karışacak ve saç ve kürk toplayacaktır. Tatmin edici sonuçları görebilmek için her yıkamada yeni ıslak mendil kullanmalısınız.

ISLAK MENDİLLERİ ÖNCE KONTROL ET

Islak mendiller, makinenin içinde yırtılmayacak kadar güçlü olmalıdır. Onları şeritler halinde yırtmaya çalışın. Eğer zor yırtılıyorsa bu mendilleri makinenize gönül rahatlığıyla atabilirsiniz.

Ancak asla ıslak mendil yerine kağıt veya kumaş mendillerler değiştirmeye çalışmayın. Kağıt olanlar makinede dağılır ve kıyafetlerinize yapışı kalır. Sonrasında küçük kağıt parçalarını giysilerinizden temizlemek bir işkence olur. Kumaş mendiller de işe yaramaz

Kaynak


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.