Büyük Gözlü Kadınlar Erkeklere Daha Mı Çekici Geliyor?


Büyük Gözlü Kadınlar

Bakışlar, hem kadınlar hem de erkekler için çok önemlidir. Bu nedenle büyük gözlü kadınlar erkeklere daha mı çekici geliyor? Son zamanlarda yapılan araştırmalara göre erkeklerin en çok kadınların gözlerine ve bakışlarına dikkat ettiği verilere göre hesaplanmıştır. Bu nedenle kadınların büyük gözlü olmasının daha dikkat çekici olduğu da verilen bilgiler arasında yer almaktadır.

Bakışlar kalbin aynasıdır sözlerinden yola çıkarak hareket eden kişilerin büyük bir kısmı ilk tanıştığın kişilerle göz teması duymaya oldukça dikkat ederler. Özellikle de göz renklerine göre ilgi odağını arttıran erkeklerin sayısı da bir hayli fazladır. Örneğin; kahverengi gözlü erkeklerin genel olarak mavi gözlü kadınları tercih ettiği de bilinmektedir.

Büyük Gözlü Kadınlar

Erkekler Kadında Hangi Özelliklere Dikkat Eder?

Erkekler, kadında hangi özelliklere dikkat eder tarzında başlıklar sıklıkla araştırılmaya devam eder. Erkeklerin ilk tanıştığı kadınlarda en çok dikkat ettiği özelliklerden bir tanesi hiç kuşkusuz; bakışlardır. Büyük gözlü kadınların çekiciliği erkeklere her zaman daha hoş gelmiştir. Bunun sebebi ise büyük gözlü kadınların daha derin bakışlara sahip oluyor olmasından kaynaklanmaktadır.

  • Erkekler yeni bir kişi ile tanıştığı zaman onunla göz teması kurmaktan çok hoşlanırlar.
  • Büyük gözlü kadınların çekiciliği hemen hemen bütün dergilerde de yayınlanmaya devam etmektedir. Çünkü erkekler bir kadının kendilerinden hoşlanıp hoşlanmadığını gözlerine bakarak anladıklarını ifade ederler.
  • Büyük gözlü kadınların bu kadar dikkat çekiyor olmasındaki sebeplerden bir tanesi de bakışlarıyla bir şeyler anlatıyor olmasından kaynaklanmaktadır.
  • Bazı insanlar bakışlarıyla konuşur sözlerinden yola çıkmaya devam eden erkekler, görüştükleri kadınların ne tarafa baktıklarını ve nasıl bir izlenim bıraktıklarına da çok önem vermektedir.

Büyük Gözlü Kadınlar

Erkekler Kadınlarda İlk Neye Bakar?

Son zamanlarda büyük gözlü kadınlar birçok erkek tarafından ilgi görmeye devam etmektedir. Özellikle de kahverengi ve yeşil gözlü erkeklerin daha çok renkli gözlü kadınlardan hoşlandığı yapılan araştırmalar sonucunda da ispatlanmıştır. Üstelik erkeklerin büyük gözlü kadınlara daha hafif makyajları yakıştırdığı da verilen bilgiler arasındadır.

Özellikle de ilk buluşmada bir erkeğin dikkatini çekmek istiyorsanız ve iri bir göz yapısına sahipseniz, hafif makyajlarla daha dikkat çekici olabilirsiniz. Çünkü karşı tarafla bakışarak anlaşmak konuşarak anlaşmaktan çok daha etkili bir yoldur.

Özellikle de cümlelerinizle değil de bakışlarınız da karşı tarafı beğendiğiniz ifade etmek istiyorsanız, iri ve büyük gözlerinizin olması bu konuda size çok büyük bir avantaj tanıyacaktır.

Erkeklerde bu nedenlerden ötürü büyük gözlü kadınları daha çok beğendiğini her fırsatta bu uygulamaya devam etmiştir. Bu düşüncenin sebeplerinden bir tanesi de iri gözlü kadınlar da yapılan makyajın kendini daha çok gösteriyor olmasından kaynaklanmaktadır.

Büyük Gözlü Kadınlar

Büyük Gözlere Sahip Kadınlar Daha Mı Fazla İlgi Çekiyor?

Erkeklerin büyük gözlü kadınlardan hoşlandığını belirtmesinin ardından büyük gözlü kadınlar daha mı ilgi çekiyor? Tarzında sorularında sıklıkla yönetilmeye devam ettiğini görüyoruz. Bu durum kişiden kişiye göre değişiklik gösteriyor.

Son zamanlarda yapılan araştırmalar sonucunda birçok erkeğin büyük gözlere sahip kadınlardan daha çok hoşlandığı verilen bilgiler arasında yer almaktadır. Ancak bu tamamen bakışların derinliği ile alakalı bir durumdur. Bu nedenle büyük gözlü kadınların daha fazla ilgi gördüğü belirlenmiş olsa da bazı zamanlarda bu düşünceler değişiklik gösterebiliyor. Büyük gözlü kadınların çekiciliği ispatlanmış bir durum olsa da gözlerine lens taktıkları zaman daha az ilgi gördükleri de ispatlanmış bir durumdur.

Büyük Gözlü Kadınlar

Bunun sebebi ise birçok erkeğin doğal makyajdan ve doğal görünümden daha çok hoşlanıyor olmasından kaynaklanmaktadır. Siz de İlk buluşmada arkadaşlarınızın ya da hoşlandığınız erkeğin ilgisini çekmek istiyorsanız; daha doğal bir görünüm ne buluşmaya gitmeniz de fayda vardır. Bu sayede karşı tarafa daha rahat etkileyebileceğinizden emin olabilirsiniz.

Gözleri Büyük Kadınlar Neden Daha Çok İlgi Çeker?

Büyük gözlere sahip kadınların çekiciliği hakkında araştırma yapmaya devam ediyorsanız, ilk karşınıza çıkacak konulardan bir tanesi de masumluk olarak bilinmektedir. Birçok araştırmaya göre büyük gözlü kadınların daha masum göründüğü verilen bilgiler arasında yer almaktadır.

Büyük Gözlü Kadınlar

Küçük gözlü kadınlar daha albenili bir görüntüye sahipken büyük gözlü kadınların daha masum ve çekici bir görünüme sahip olduğu verilen bilgiler arasında yer almaktadır.

Ancak bu durumda kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. Bazı erkeklere büyük gözlü kadınlar daha masum geliyorken; bazı insanlara da küçük gözlü kadınlar daha masum görünebilir.

Ancak yapılan anketlere göre büyük gözlü kadınların daha masum ve saf bir izlenim verdiği gözlerden kaçmamıştır. Bu nedenle gözleri büyük kadınlar, girdikleri her ortamda ilgi odağı olmayı da başarmışlardır.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.