Antikasever Arkadaşlara Alınabilecek Hediyeler


antikasever arkadaşlara alınabilecek hediyeler

Antikasever arkadaşlara alınabilecek hediyeler saymakla bitmez. Antika kavramı aslında yıllanmış bir güzelliğin dışa vurumudur. Eski ve yıllanmış tüm eşyaların antika olması gibi bir durum söz konusu değildir. Antika eşyaların her birinin kendine has bir özelliği ve güzelliği vardır. Bu yüzden antikasever arkadaşlara alınabilecek hediyeler kendi içerisinde ayrı bir güzelliğe sahiptir.

antikasever arkadaşlara alınabilecek hediyeler

Antikasever Arkadaşlara Alınabilecek Hediyeler Nelerdir?

  1. Dikiş makinası
  2. Kaset çalar /kaset
  3. Gramofon / plak
  4. Çevirmeli telefon
  5. Pusula
  6. Saat
  7. Oyuncak araba

Antikasever Arkadaşlara Alınabilecek Hediyeler

1.Dikiş Makinası

Evet arkadaşlar, annelerimizin evinden hiç vazgeçemediği ve eksik etmediği bir ürün olan dikiş makinaları.  İşte antikasever arkadaşlara alınabilecek hediyeler arasında bir numaramız.

Annelerinize anneler gününde alına bilecek en güzel hediyelerin başında geliyor hem şık hem kullanışlı bir hediye ve kimsenin aklına gelmeyecek farklı bir ürün. En çok tercih edilen hediyelik eşyaların başında gelen hediyelerden birisi. Kullanılmışlık hissi antikasever dostlarımızı eskiye o güzel samimi içten günlere götürüyor.

Antikasever Arkadaşlara Alınabilecek Hediyeler

2.Kaset Çalar / Kaset

Kasetlere düşkün olmamak elde bile değildir. Çünkü eskiden sanatçılar kasetlere doldurup şarkılarını piyasaya öyle çıkarırlardı, hal böyle olunca kaset koleksiyonu yapmak da oldukça estetik bir uğraş olarak karşımıza çıkıyor.

Şimdilerde teknoloji çağında olmamıza rağmen hala eski alışkanlıkları sürdürmemiz inanılmaz. Onun için alınacak hediye listenize eski sanatçıların kasetlerini almayı mutlaka ekleyin çünkü güzel ve zarif bir hediye.

Antikasever Arkadaşlara Alınabilecek Hediyeler

3.Gramafon / Plak

Gramafon oldukça güzel ve antikasever arkadaşlara alınabilecek hediyeler listesinde olması gereken antikaların başında geliyor. Evinizde şık, zengin güzel bir görünüm sağlar.

Ondan müzik dinleyip dans etmek olağan bir his verir herhalde. Biraz da plaklardan bahsedelim. Çoğu kişi kasetler gibi plak koleksiyonu seviyor onlara çoğu kez taş plak deniyor. Oldukça fazla modeli olmasının yanı sıra büyüklük bakımından da son derece çeşitliliğe sahip. Doğal olarak kaç yılında üretildiğine ve boyutuna göre de fiyatları değişim gösteriyor.

antikasever arkadaşlara alınabilecek hediyeler

4.Çevirmeli Telefon

Görünüş olarak hoş, dekoratif bir hediye; evi zengin gösteren klasik bir evde olması gereken bir eşya. Özellikle de antikasever arkadaşlara alınabilecek hediyeler arasında oldukça şık bir seçenek.

Evinizi zarif ve zengin gösterir. Amaç burada kullanmaktan ziyade görünüş çünkü antika severler görünüşe önem verir unutmayalım. Ayrıca teknolojinin ilerlemesi ile çağımızda bu tarz antika ürünleri bulmak oldukça zor. Her eve alınabilecek bütçeye uygun antikalar da mevcuttur. Birçok özelliğe sahip olmalarının yanında son derece şık bir ürün olabilmekte. Değer verdiğiniz insanlara vazgeçemeyeceğiniz bir ürün olabilir. Eski model çevirmeli telefonlara antikasever arkadaşlara alınabilecek hediyeler arasında yer vermelisiniz.

Antikasever Arkadaşlara Alınabilecek Hediyeler

5.Pusula

Gelişen teknoloji ile pusulanın önemi azalmış olsa da eski çağlarda mucizevi bir eşya olarak pek çok gezgin tarafından kullanılırdı. Bununla birlikte günümüzde dağcılık ve kamp hayatını tercih eden birçok doğa sever de pusula hayranıdır. Eğer çevresinde bu tarz eşyalara ilgi gösteren arkadaşlarınız varsa pusula onlar için mükemmel bir hediye olacaktır. Pusulayı antikasever arkadaşlara alınabilecek hediyeler arasına ekleyerek arkadaşınız için harika bir anı oluşturabilirsiniz.

Özellikle erkeklerin pusulaya olan merakı oldukça fazladır. Tüm bunların yanında antika severlere bir de kötü haberimiz var pusula antika eşya olarak oldukça değerli olduğu için bulmakta güçlük çekebilirsiniz. Ayrıca maliyetli de birazcık fazla olabilir. Yine de ince zevkleri olan arkadaşlarınız ve sevdikleriniz için bu maliyete değecek harika bir hediye seçeneği olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Antikasever Arkadaşlara Alınabilecek Hediyeler

6.Saat

Zaman, hayattaki geri alınamayan ve en değerli kavramdır. Sevdiğiniz birine saat hediye etmek kadar anlamlı bir hediye daha düşünülemez. Hediye edilecek olan saat hele ki bir antika ise bu antikasever arkadaşlara alınabilecek hediyeler arasında birince sırada yer alır.

Eskiden dedelerimizin kullandığı antika saatler şimdilerde oldukça popüler. Saat meraklılarının özellikle ilgi alanında köstekli saatler bulunmakta. Gösteriş olarak da oldukça şık ve zengin gösteren bu ürünler neredeyse her yerde satılmakta. Antika saatleri her yerde bulamayabilirsiniz. Elbette bunun için kapsamlı bir araştırma yapmalısınız.

Antikasever Arkadaşlara Alınabilecek Hediyeler

7.Oyuncak Araba

Antikasever arkadaşlara alınabilecek hediyeler arasında en ilgi çekici olanlardan birisi de oyuncaklardır; özellikle de arabalar. Koleksiyonerlerin en çok sevdikleri ürünlerin başında oyuncak arabalar gelmektedir. Neredeyse her kesimden insanların tarih boyunca oyuncak araba merakı vardır. Bu amaçla bu meraka tutkun inşalar antika değerine sahip arabaları biriktirirler.

Eğer sevdiklerinize maddi değeri kadar manevi bir değeri olan antika eşyalar hediye etmek istiyorsanız sizler için derlediğimiz Antikasever arkadaşlara alınabilecek hediyeler listesinden yararlanabilirsiniz. Emin olun bu hediyeler sevdiklerinizi oldukça mutlu edecek!


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.