Bakımlı Eller İçin Buraya! Mükemmel Kür Tarifleri İle Ellerinize Kıymet Verin


Mükemmel kür tarifleri

El sağlığına değer verilmesi çok önemlidir. Mükemmel kür tarifleri sayesinde el bakımlarınızı rahatlıkla yapma şansı da elde edebilirsiniz. Ellere uygulanabilecek birden fazla kür vardır. Bu sayede elleriniz daha yumuşak olacaktır.

Özellikle de kış aylarında en çok zarar gören uzuvlarımızdan bir tanesi ellerdir. Bunun sebebi ise; sürekli soğuğa maruz kalmalarından kaynaklanmaktadır.

Siz de ellerinizin daha sağlıklı olmasını istiyorsanız; muhakkak çeşitli kür tariflerinden faydalanmanızsınız.

Özellikle de doğal yöntemlerle ellere uygulanan maske türleri daha etkili olacaktır. Doğal ürünler her zaman işe yaradığı gibi ellerinizin yumuşaması ve sağlığınızın korunması için de bir hayli etkili olacaktır.

Mükemmel kür tarifleri

Ellere Hindistan Cevizi Yağı Kürü

Birçok kişinin sıklıkla araştırdığı konulardan bir tanesi olan, mükemmel kür tarifleri denildiği zaman ilk akla gelen ürünlerden bir tanesi de hiç kuşkusuz Hindistan cevizi yağı olarak bilinmektedir. Hindistan cevizi yağı saçta olduğu gibi ellerde de oldukça yoğun bir etki göstermeye başaran kür tariflerinden bir tanesidir.

Üstelik Hindistan cevizi yağını herhangi bir şeyle karıştırmadan direkt olarak elinize uygulamanızda mümkündür. Hindistan cevizi yağı çok güçlü bir yapıya sahip olduğu için, ellerinize uyguladığınız andan itibaren etkisini gösterecektir.

Özellikle de haftada bir ya da iki kere olmak üzere Hindistan cevizi yağı uygulaması yaptığınız takdirde de ellerinizin yumuşacık bir görünüme sahip olacağından ve daha sağlıklı bir yapıda olacağından da emin olabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı sayesinde ellerinde oluşan çatlakları gideren kişilerin sayısı da bir hayli fazladır. Üstelik Hindistan cevizi yağını karşı herhangi bir alerjiniz yoksa dilediğiniz zaman kullanma şansı elde etmeniz de mümkün olacaktır.

Mükemmel kür tarifleri

Eller için Muz Maskesi Uygulaması

Sık sık araştırılmaya devam eden mükemmel kür tarifleri denildiği zaman ilk akla gelen karışımlardan bir tanesi de muz olarak bilinmektedir. Özellikle de muz ve tatlı badem yağı birlikte kullanıldığında eller için harika bir peeling etkisi verecektir.

 • İşlemlerinizi gerçekleştirebilmek için; öncelikle 1 adet muz almanız ve suyu çıkana kadar ezmeniz gerekmektedir.
 • Daha sonrasında ise; ezdiğiniz muzların üzerine badem yağı eklemeniz gerekecektir.
 • İsteğinize bağlı olarak muzu ve badem yağını birlikte ezmeye başlayabilirsiniz.

Mükemmel Kür Tarifleri

 • Ürününüzün kıvamını oturtturmanızın ardından ise; ellerinize uygulamanız gerekecektir.
 • Maskeye ellerinize uygulamanızın ardından ise; bir yere bulaşmaması adına muhakkak eldiven takmanız gerekmektedir.
 • Karışımı 1 ile 2 saat arasında elinizde beklettikten sonra dilediğiniz zaman ellerinizi yıkayabilirsiniz.

Muza ve badem yağına karşı herhangi bir alerjiniz yoksa, bu karışımı haftada bir ya da iki kere olmak üzere rahatlıkla ellerinize uygulayabilirsiniz Bu sayede zaman içerisinde ellerinizin daha yumuşak olduğunu göreceksiniz.

Mükemmel kür tarifleri

Zeytinyağı ile El Bakımı

Söz konusu mükemmel kür tarifleri olduğunda birçok farklı doğal ürün kullanılabilir.

Bu ürünlerden bir tanesi de hiç kuşkusuz zeytinyağı olarak bilinmektedir. Ancak ellerinize daha doğru bir bakım uygulaması yapmak istiyorsanız; zeytinyağının yanında birkaç tane daha ürün kullanmanızda fayda vardır. Bu ürünler ise toz şeker ve süttür.

 • Karışımı yapabilmek için; öncelikli olarak büyük bir kap almanız ve bu kabın içerisine bütün malzemeleri boşaltmanız gerekecektir.
 • Malzemeleri kabın içerisinde iyice karıştırdıktan sonra ise; ellerinize uygulayarak iyice ovuşturmanız gerekmektedir.
 • Küre hazırladıktan sonra ellerinize uygularken tırnak kenarlarınıza sürmeyi unutmamanız da fayda vardır. Bu sayede tırnaklarınızda beslenecek ve tırnak yapılarını daha güçlü olacaktır.
 • Hazırladığınız kürü dilerseniz elinizde bekletebilir; dilerseniz de 10 ile 15 dakika arasında masaj yaptıktan sonra elinizi yıkayabilirsiniz.
 • Yukarıdaki ürünlere karşı bir alerjiniz ya da vücudunuzun verdiği bir tepki olmadığı takdirde haftada bir ya da iki kere bu peelingi yapmanızda da herhangi bir sakınca yoktur.

Mükemmel Kür Tarifleri

Doğal Yollarla Yumuşacık Ellere Nasıl Sahip Olunur?

Son zamanlarda mükemmel kür tarifleri arayışındaysanız karşınıza çıkabilecek ürünlerden bir tanesi de karbonat, bal ve limon suyudur. Özellikle de ellerde çok işe yaradığı konuşulmaktadır. Limon; farklı şekillerde uygulandığı zaman ellerin yumuşamasına yardımcı olacaktır.

 • Karışımı uygulayabilmek için öncelikli olarak bir kabın içerisine bağlı limon suyu ve karbonat koyması gerekecektir. Miktarları kendi isteğinize göre belirleyebilirsiniz.
 • Karışımımızı hazırladıktan sonra ise; dilediğiniz zaman elinize uygulayabilirsiniz üstelik karışımı saatlerce bekle etmenize gerek yoktur.

Limon asidik bir madde olduğu için bazı kişilerde alerjik reaksiyonlar gösterebilir. Ancak sizin bu tarz problemlerinizi yoksa; dilediğiniz zaman yukarıda belirtilen karışımı ellerinize uygulayabilirsiniz. Mükemmel kür tarifleri ile siz de bakımlı ve zarif ellere sahip olabilirsiniz.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.