3 Bacaklı Bebek Tıp Dünyasını Ayağa Kaldırdı


3 bacaklı bebek

3 bacaklı bebek doğdu, bu vaka dünyada şaşkınlık yarattı. Kimi kıyamet alameti olarak nitelendirirken, kimi de doğanın işi dediler. Doktorlar bebeği ameliyat etti.

Çin’de dünyaya gelen 3 bacaklı bebek, tıp dünyasında şaşkınlık yarattı. Vaka klasik bir parazit ikiz vakası olarak değerlendirildi. 11 aylık bebek, 10 saat süren bir cerrahi operasyonun ardından üçüncü bacağından kurtuldu.

3 bacaklı bebek

ZAMANLA İYİLEŞECEK

Doktorların Xiao Fei kod adı verdiği bebeğin durumunun anne karnında neden fark edilmediği konusu ise şöyle açıklığa kavuştu. Çin’in güneyinde yaşayan aile, annenin hamileliği sırasında hiç doktor kontrolüne gitmedi. Bu yüzden de bebek doğana kadar durumu fark edilemedi.3 bacaklı bebek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Minik bebek ilerleyen zamanlarda iyileşecek. Ancak bazı organları tam olarak çalışmayacak.

3 bacaklı bebek

 

PARAZİT İKİZ NEDİR?

Parazit ikiz vakalarında ikizlerden birinin bir bölümü diğer ikizin üzerinde yaşamaya devam eder. İkizlerden biri yaşamını sorunsuz devam ettirirken diğeri giderek zayıflar.

3 bacaklı bebek


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.