Ürederm Hangi Hastalıklara İyi Gelir?


Ürederm Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Ürederm Hydro Losyon olarak bilinen Ürederm hangi hastalıklara iyi gelir birçok kişi tarafından merak edilir. Ürederm, özellikle kuru ciltler için uzmanlar tarafından önerilir. Kullananların fayda gördüğü belirtilir. Kış aylarında ciltlerde meydana gelen çatlaklara ve kuruluklara iyi geldiği bilinmektedir. Ürederm nedir diye soranlara tüm detaylarıyla bu yazımızda ayrıntıları ifade etmeye çalışacağız.

Ürederm

Ana maddesi üre olan bu ilacın cilde iyi geldiği bilinmektedir. Cildin suyu tutma potansiyelini artırarak, nemlenmesini sağlar. Ölü hücrelerden meydana gelen derinin en üst tabakasının yumuşatılması sağlanır. Kuru ciltlerin neden olduğu deri hastalıklarının önüne geçilir. Ürederm, sıvı bir yapısı olmasına karşın kremsi bir özellik taşır. Yalnızca deriye masaj uygulayarak sürülür. Reçete üzerine kullanılması oldukça önemlidir. Aksi halde çeşitli alerjen durumların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu tarz durumlarda mutlaka uzman kontrolü yapılmalıdır.

Ürederm Hangi Durumlarda Kullanılır?

Cilt üzerinde oluşan bir kuruluk durumunda veya pul gibi dökmeler oluştuğunda bu losyon tercih edilmektedir. Ürederm ne işe yarar denildiği takdirde ciltteki kurulukları yok eder şeklinde cevap verebiliriz. Kuru cilde sahip birçok kişinin kullandığı losyondur. Birçok uzman tarafından kuru ciltli kişilere önerilir.

Balık puluna benzer görünümdeki cilt hastalıklarının tedavisinde pek çok doktor tarafından kullanılmaktadır. Ayaklarda oluşan deri sertleşmesinde özellikle kullanılır. Ayak tabanı ayakkabı kullanımından kaynaklı sertleşebilir. Yumuşatmak amacıyla Ürederm kullanılabilir. Ayak dışında vücudun herhangi bir bölgesinde oluşan sertlikler için çok kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Kuruluk dışında pul pul dökülmelere iyi geldiği doktorlar tarafından belirtilir.

Ürederm

Ürederm Nasıl Kullanılır?

En dikkat gerektiren mesele, reçete meselesidir. Ürederm reçete olmadan asla kullanılmamalıdır. Bunun nedeni yan etkisi olma ihtimalidir. Eğer üreye karşı bir yan etki varsa bünyenizde bu tehlikeli olabilir. Vücudunuz tepki verebilir. Başvurduğunuz doktorun kullanmanızı önerdiği takdirde kullanmalısınız. Uzmanların dışında nasıl kullanılması gerektiğini belirteceğiz:

  • İlk olarak uygulanacak bölgenin temiz olması gerekir. Bölgeyi iyice temizleyiniz.
  • Parmak uçları ile o bölgeye iyice yedirin.
  • Nohut büyüklüğünde olacak şekilde sürün.
  • Sürdüğünüz bölgeye parmak uçlarıyla iyice masaj yapın.

Bölgenin kremi emmesi önemlidir. Fayda sağlaması açısından kremin cildiniz tarafından emilmesini beklemelisiniz. Üzerini daha sonra bandajla kapatmanız gerekir. Günlük bir ya da iki defa sürebilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe