Meşe Palamudu ile Neler Yapılır?


Meşe Palamudu Faydaları

Tabiatta birçok mucize hâlâ keşfedilmeyi beklemektedir. İnsan, asırlardır doğadan beslenmiş ve doğadan faydalanmıştır. Her alanda doğadan gelen ürünlerin birçok açıdan insan için daha sağlıklı olduğu artık bilinmektedir. Meşe palamudu da doğanın insana bahşettiği mucize ürünlerden birisidir. Meşe palamudu ile neler yapılır bu yazımızda ifade etmeye çalışacağız. Size aklınıza gelmeyecek bu kullanım şekiller ile meşe palamudunun faydalarını deneyimleyebilirsiniz.

Meşe palamudu

Meşe ağacının meyvesine verilen ad meşe palamududur. Yüzyıllar boyunca insanlar, meşe palamudunu yakacak, hayvan yemi, yiyecek ve şifa bulmak için kullanmıştır.

Özellikle sağlık alanında çokça kullanılan bir bitki meyvesidir. Hiçbir işlem görmeden meşe palamudu tüketimi oldukça zordur. Belirli yöntemlerle meşe palamudunu tüketerek vücudumuza birçok açıdan fayda sağlamış olursunuz.

Meşe Palamudu Nasıl Kullanılır?

Meşe palamudu

Yıllar evvelinde meşe palamudu kabukları soyulduktan sonra tüketildiği belirtilir. Günümüzde ateş ile pişirilerek tüketilmesi oldukça yaygındır. Kurutulduktan sonra öğütülerek de meşe palamudundan kahve yapılmaktadır. Farklı olarak tatlı niyetine de kullanılabilir. Meşe palamudu kurutularak toz hâline getirilir. Bu işlemin ardından toz hâlindeki meşe palamudunu bal ile karıştırarak tüketmek faydalıdır.

Meşe palamudu bu yöntemlerin yanında çay olarak tüketilir. Meşe palamudu çayı;5-6 meşe palamudunun üzeri çizildikten sonra suya atılır, su kaynamaya alınır, kaynadıktan sonra demlemeye bırakılır, bu şekilde elde edilir. İçine bal katıp tüketmek oldukça sağlığa yararlı bir çaydır. Meşe palamudu nasıl kullanılır diyenler için bu yöntemler genel olarak ifade edilebilir.

Meşe palamudu

Meşe Palamudu Faydaları Nelerdir?

Sağlık açısından birçok faydası olduğunu belirttiğimiz meşe palamudu faydaları şu şekilde ifade edilmektedir:

  • Antioksidan özelliğe sahip olduğundan ödem atmaya yardımcı olmaktadır.
  • DNA hasarının koruyucusu olarak fayda sağlar.
  • Düzenli tüketiminde kanserli hücrelere iyi geldiği belirtilir.
  • Alzheimer hastaları için belirtilerin azalmasını sağlamaktadır.
  • Cilde çok önemli katkıları bulunur. Egzama gibi hastalıklara şifa olduğu bilinmektedir. Zihinsel süreçlerden en çok etkilenen cilt için meşe palamudunu tüketmek oldukça yarar sağlar.
  • Meşe palamudu çayının cinselliğe de iyi geldiği belirtilir. Hem erkekler hem kadınlar için doğurganlık süreçlerine olumlu etki yaptığı ifade edilir. Özellikle çayı bal ile tüketilirken önemli olarak katkı sağladığı bilinir. Cinsel güce katkı verdiği bilinmektedir.

Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe