Antibiyotikli Krem Ne Zaman Kullanılır?


Antibiyotikli Krem Ne Zaman Kullanılır?

Günümüzde kremler pek çok alanda tercih edilmektedir. Sağlık ve kozmetik alanlarında kullanılan kremlerin hepsinin farklı amaçları bulunur. Sağlık alanında kullanılan antibiyotik içeren kremlerle ilgili bazı noktalar bilinmelidir. Bu kremleri araştıranlar antibiyotikli kremler ne zaman kullanılır gibi sorulara yanıt arar. Antibiyotikli kremler, içinde barındırdıkları antibiyotik durumuna göre farklı amaçlarla kullanılabilmektedir.

Antibiyotikli Krem

Uzmanlar tarafından kimi antibiyotik içeren kremler sivilceler için kullanılması önerilir. Zaman içinde sivilcelere fayda sağlayan bazı antibiyotikli kremler cilt üzerinde görülen bir takım sorunlar ve hastalıklar için de kullanılmaya başlanabilir. Böylelikle antibiyotikli kremlerin cilt rahatsızlıklarına iyi geldiği ifade edilir. Antibiyotik içerdiklerinden eczanelerde satılmaktadır. Doktorların önerileri veya reçeteleri doğrultusunda kullanmanız önemle tavsiye edilir.

Antibiyotikli Kremler Hangi Durumlarda Kullanılır?

Reçete ile verilen antibiyotikli kremler pek çok rahatsızlık için kullanılır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Antibiyotikli kremler hangi durumlarda kullanılır diye soranlar için yaralar ilk cevap olarak ifade edilebilir. Yaraların iyileşmesi amacıyla tercih edilir.
  • Kesiklerin meydana getirdiği yaralarda da kullanılır.
  • Hafif yanık durumlarında çokça tercih edilir.
  • Arı sokması gerçekleştiği anda kullanmak faydalı olacaktır.
  • Arılar dışında böcek sokması oluştuğu takdirde de bu kremler tercih edilebilir.
  • Bunların yanında sinek ısırıklarında ve aknelerde kullanılabilir.
  • Yara ve sivilce izleri için kullanılmaktadır.
  • Genital bölgede oluşan siğillerde doktorlar tarafından reçete edildiği takdirde kullanılması tavsiye edilir. Hassas bölgelerde uzmanlara danışılması gerekir.
Antibiyotikli Krem

Antibiyotikli Kremler Ne İşe Yarar?

İçerikleri maddeler nedeniyle antibakteriyel özellikler taşırlar. Bakterilerin ortaya çıkardığı cilt rahatsızlıklarına iyi gelir. Oldukça etkili olduğu bilinen bu kremlerin bu cilt enfeksiyonlarını kısa zamanda ortadan kaldırdığı belirtilir. Antibiyotikli kremler ne işe yarar diye soranlar için birçok cevap verilebilir. Bunların en başında tırnaklarda mantar etkisiyle oluşan dolamaların iyileşmesine yaradığı ifade edilebilir.

Antibiyotikli Krem

Yaralarda ve yanıklarda çokça kullanılır. Özellikle enfeksiyon kapan sivilcelerde çokça işe yarar. Kıl kökünün iltihap aldığı durumlarda antibiyotikli kremler kullanılır. Düzenli kullanımlar bu kremlerin etkisi açısından önemlidir. Düzenli kullanımlar doğrultusunda belirtilen alanlarda etkili olduğu belirtilir. Doktor önerilerine uymak yine etki etmesi açısından önemlidir. Belirlenen süreden daha fazla kullanmamak gerekmektedir. 


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe